Gå til innhold

Katten min har sår i munnen:( trenger tilbakemeldinger


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, jeg har en hannkatt som har fått et kutt i munnen under der hvor tunga ligger. Vi har vært til dyrlege der vi fikk antibiotika og smertestillende. Vi fikk hjem to sprøyter for å få bløt mat og drikke ned på. Han synes det er ubehagelig og sikkert vondt å åpne munnen, men vi får fortsatt til drikke og litt bløt mat ned.

Har noen noe tips eller triks til hvordan han kan bli bedre fortere? Eller om noen har erfaringer, gjerne skriv tilbake. Hvor lenge kan vi forvente at han har vondt? Leger sår i munnen fort?

Tusen takk for svar hvis noen er så greie<3

Hilsen en beskymret katteelsker:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke "dill" mer enn nødvendig. Lytt til veterinæren.

  • Liker 1
Skrevet

Dyrlegen hadde ikke sett et slikt kutt i munnen under der tunga ligger før. Så ble ikke sagt så mye enn at vi fikk med smertestillende og antibiotika. 

Skrevet
AnonymKatteeier skrev (1 time siden):

Dyrlegen hadde ikke sett et slikt kutt i munnen under der tunga ligger før. Så ble ikke sagt så mye enn at vi fikk med smertestillende og antibiotika. 

Da ber du veterinæren konsultere seg med andre veterinærer, dersom du fremdeles har spørsmål. Men mest sannsynlig vet veterinæren hvordan et slikt sår bør behandles. 

  • Liker 1
Skrevet

Når kroppen trenger å heales er det normalt for dyr å faste. Da spiser de ikke på noen dager, og de drikker ved behov. 

Det er lettere for såret i munnen å heales om det får være i ro og katten selv kan bestemme når det vil spise og drikke. 

AnonymBruker
Skrevet

Så lenge katten drikker vann er det ingen grunn til bekymring. Slutter han å drikke må du ta kontakt igjen umiddelbart. 

Dette heles raskt når katten får riktig medisin, om han ikke spiser igjen om 2-3 dager tar du kontakt med vet på nytt. 

Det samme gjelder om allmenntilstanden forverres, da tar du kontakt umiddelbart. 

Anonymkode: caa8d...d4e

Skrevet

Takk for svar! Katten min har det mye bedre nå. Han går på smertestillende og antibiotika så han er egt tilbake til normalen:) Ble mye bedre etter bare første dag med medisin. Får håpe såret leges fort, ellers så er alt bra med allmentilstanden hans.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...