Gå til innhold

Hvorfor er norske medier besatt av bitcoin?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Man kan ikke åpne eneste norsk avis uten å få bitcoin i fleisen. Hvorfor er norske medier så besatt av bitcoin? 

Anonymkode: 26b8c...956

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Bankmafiaen, politikerne som er avhengig av dem og massemedia, som er talerøret deres, er livredde for konkurrerende valutaer, da valuta i utgangspunktet er en monopolvirksomhet. Med konkurrerende valutaer som faktisk er mulige å bruke er det ikke bare å trylle frem penger ut av det blå, kjøre inflasjonen i været og rasere kjøpekraften til middelklassen. For så lenge det finnes alternativer blir konsekvensen da at folk bare bytter til et mer pålitelig betalingsmiddel.

Anonymkode: 43d85...f4d

  • Liker 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (11 minutter siden):

Man kan ikke åpne eneste norsk avis uten å få bitcoin i fleisen. Hvorfor er norske medier så besatt av bitcoin? 

Anonymkode: 26b8c...956

Fordi få forstår det , det er mye meninger rundt det , det er et spekulasjonsobjekt, og omliggende saker har knytninger til det. 

Så det er ikke bare norske medier, det gjelder ALLE.

AnonymBruker
Skrevet

Helt enig. Det er utrolig hvor mye spalteplass bitcoin får. Nesten så man skulle tro journalistene selv hadde store investeringer i bitcoin og ønsker å drive opp prisen. Det er vel bare korona som får mer spalteplass. 

Anonymkode: de241...e54

AnonymBruker
Skrevet

Ta en kjapp titt på forsiden til E24.no og tell hvor mange ganger du leser ordet "bitcoin". 

Det er ikke få.

Anonymkode: de241...e54

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...