Gå til innhold

Brudgommens tale


Anbefalte innlegg

Gjest trønder
Skrevet

Min kjære sliter med talen sin. Vi gifter oss neste helg og han har ikke begynt, han sier han ikke vet hvordan han skal gjøre det og hvilke "regler" som finnes...

Jeg vet ikke hva jeg skal si, jeg er ferdig med min tale og vet ikke hvordan brudgommens tale er.

Har noen noen tips jeg kan gi ham?

....jeg vil jo gjerne ha en tale, da... :sjenert:

Gjest Gjest_nuwanda_*
Skrevet

Han skal i sin tale "takke" din foreldre for at han får lov til å gifte seg med deg :-)

Ellers kan han vinkle sin tale akkurat som han vil. Min man kom inn på min bror, sine brødre, sine foreldre, mine foreldre og deretter meg.

Skrevet

Av de talene fra brudgommer jeg har hørt, har det vært vanlig å si noe til sine foreldre (takke for oppvekst, trekke frem en og annen morsom historie kanskje), takke for å bli ha tatt godt i mot at svigerfamilien og tale til bruden (kan summere hvordan/hvor dere møttes, frieri, morsomme historier og egenskaper han setter pris på ved bruden).

Skrevet

Jeg var i et bryllup i sommer, der brudgommen holdt en fin tale. Han takket svigerforeldrene for at de hadde holdt ut med han så lenge, og at de ikke satte seg så veldig imot at han stakk av med dattera deres. Han ga dem også et innrammet bilde av seg selv som de skulle ha på nattbordet - til minne om han som tok dattera deres. Et morsomt innslag. Resten av talen brukte han på å fortelle bruden hvor fantastisk hun er...vi satt med tårer i øynene hele gjengen etterpå.

Skrevet

Var i et bryllup der både brud og brudgom holdt tale, og begge fortalte hvordan de hadde møttes. De hadde tydeligvis ikke "samordnet" talene sine, for historien om hvordan de møttes var totalt forskjellige! :ler:

Skrevet

Min mann har angst for å tale i forsamlinger. Han har alltid sagt at han ikke liker seg som et midtpunkt, men at det var så ille viste seg på bryllupsdagen... :ler:

Da middagen startet holdt min nybakte mann på å deise i bakken, kritthvit i ansiktet av angst. Etter en luftetur ute - begynte han på talen... Jeg kjenner han så godt at jeg vet at dette var noe han ikke helt taklet...Tydelig nervøs. Talen hans var morsom og omhandlet hvordan vi endte opp sammen. Gjestene fikk seg en latter... Etter talen var over satte han seg ned, og begynte å puste igjen... :klappe::ler:

Skrevet

Det fins byråer som skriver talen for deg. Jeg ville ha gått til et slikt et. De er ofte kombinert kopisenter/taleskrivere.

Skrevet

takke foreldre / besteforeldre for fine minne rog oppvekst.

Takke for bruden.

Si noen fine ord til bruden!

Var i et bryllup hvor talene var mye kjeft og negativt - UNNGÅ det!

Skrevet

Lykke til i dag. Han klarer sikkert si noen fine ord. Noen ganger kommer det bare av seg selv også. Ha en strålende dag og kveld!!!! ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...