Bli medlem Skrevet 27. april 2021 #1 Skrevet 27. april 2021 Er det Mexico som kontrollerer hvem som får komme og gå inn og ut fra USA langs den sørlige grensen? USA har vel ikke så mye de skulle ha sagt. Og hvis USA vil begrense antallet flyktninger må de ha Mexicos godkjenning. Jeg antar at Mexico tar seg svært godt betalt for dette. Regner med at det er slik det fungerer der borte. Det er i alle fall slik det fungerer i Europa.
stan Skrevet 28. april 2021 #2 Skrevet 28. april 2021 Saken er vel heller at Mexico ikke har kontroll, eller er interessert i å kontrollere grensen. Hvorfor skulle de?
Druid Skrevet 28. april 2021 #3 Skrevet 28. april 2021 Bli medlem skrev (18 timer siden): Er det Mexico som kontrollerer hvem som får komme og gå inn og ut fra USA langs den sørlige grensen? USA har vel ikke så mye de skulle ha sagt. Og hvis USA vil begrense antallet flyktninger må de ha Mexicos godkjenning. Jeg antar at Mexico tar seg svært godt betalt for dette. Regner med at det er slik det fungerer der borte. Det er i alle fall slik det fungerer i Europa. Mexico er på mange måter en lignende republikk som USA, hvilket betyr at de har akkurat det de trenger av grensedekning for å løse SINE problem. Og gitt at grensepasseringer er det absolutt minste problemet Mexico sine myndigheter har, er det vanskelig å se de har investert noe nevneverdig der. Obama etablerte en avtale med Mexico som gjorde det lukrativt for Mexico å patruljere grensen og stoppe innvandrer og indirekte avgrense den sørlige grensen, men Trump sa opp denne avtalen og flyttet pengene til grensepersonell på amerikansk side. En kombinasjon hadde nok vært lurt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå