Gå til innhold

Lage kebab selv!


Fremhevede innlegg

Gjest Pitapita
Skrevet

Jeg og mine venner setter svært stor pris på en god kebab laget av det beste kjøtt og nystekte pitabrød! Jeg vet hvordan jeg skal lage alt og har en fin oppskrift på pitabrød. Men jeg lurer på den sausen/dressingen. Har dere en god oppskrift som smaker som "ekte kebabsaus"? Har ikke så veldig lyst til å bruke Thousand Islanddressing, for det blir vel ikke helt det samme?

Noen flere som pleier å lage kebab selv?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

morsom link, men fant ikke noe om sausen der. flere tips mottas med glede!

Skrevet

Hvordan lager en kjøttet til kebaben? Oppskrift?

Skrevet

Denne sausen lager jeg til mange slags kjøtt i pita-varianter og til falafel. Den likner ikke på den du får i kebab-sjappene (bortsett fra fargen) men er mye bedre.

Først rister jeg ca 1 ss korianderfrø og 1 ss fenikkelfrø i tørr stekepanne, så støter jeg krydderne i morter. Blandes med:

Ca 3 deler lett-rømme og 1 del majones

Ketchup til passelig rosa farge (gjerne chili ketchup - jeg synes det funker medre med ketchup enn med tomatpure her, pga sødmen)

1 knust hvitløksfedd

Litt sukker

Smak til med salt og chili- eller kayennepepper.

Hilsen Plym

Skrevet

Det ligger ute en oppskrift på kebabsaus hos Kebabologisk Institutt (kebabnett.no) under artikkelen på framsiden om "Klassisk gatekebab". Kanskje den funker?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...