Amber Skrevet 30. august 2005 #1 Skrevet 30. august 2005 Hva lønner det seg og kjøpe med derifra? Joggesko?
Mona Skrevet 3. september 2005 #2 Skrevet 3. september 2005 Mulig det, men alt du får av slikt i boder og "ute" ellers (som det er ufattelig mye av) er fake. De har jo ordentlige merkebutikker også, (kjennetegnes gjerne av air condition) var i en Adidas butikk, men det var ikke spesielt billig. Triumph derimot var billigere enn her - men det var thaistørrelser.. Jeg hadde aldri fått på meg trusene der! Vi handlet ikke så mye, men det vi fant som var billigere var bl.a. sminke, Warnes bros butikken, (contra den i London) solbriller og så klart skreddersydde klær. Men der er det mye dårlig, det lønner seg ikke å gå til de billige. Søk litt i forumet her, temaet har vært oppe før!
Gypsy Skrevet 3. september 2005 #3 Skrevet 3. september 2005 (endret) Undertøy er ikke tingen å kjøpe i Thailand, da de færreste nordmenn har thairumpe... Sko var ikke spesielt billig på kjøpesentrene der jeg kikket, mens i "åpne" butikker langs veien gjorde jeg noen virkelige kupp. Merkeklær og smykker som selges i boder er stort sett alltid fake, uansett hva de måtte finne på å prøve å overbevise deg om. I bodene rundt omkring er det stort sett billig, men man bør kunne prute, ellers kan man fort bli lurt, da de gjerne overpriser varene med veldig god margin i utgangspunktet. Man må jo se det litt an også, det hendte jeg fikk en pris som var så latterlig lav i forhold til hva jeg ville trodd var en brukbar pris, at det ville føltes frekt å prute. Men det er jo slett ikke dumt å ta turen til en skredder mens man først er der, der kan man få en virkelig god pris Endret 3. september 2005 av Gypsy
Samantha Skrevet 3. september 2005 #4 Skrevet 3. september 2005 Eg shoppa MASSE i Thailand. Om det var lurt/ billig osv veit ikkje eg. Er kjempeglad for at eg kjøpte masse t-skjorter (fake Paul Frank og sånn) og mange par med stilige sandalar (sånne med skjell på++). Dei har eg brukt masse! Eg kjøpte og mange thai morgenkåper og ga til alle damene i familien min. Syns dei er råfine! Dessuten kjøpte eg mange thai spisesett. Stilig syns eg! Kjøpte og mange par sko på kjøpesenter, som var på tilbud og sånn. Dei står og samlar støv en plass. Syns pluttselig ikkje at dei var så fine likevell Klede (utenom t-skjorter og toppar i boder) kjøpte eg ikkje noko særlig av. Syns det var vanskelig å finne rette størrelsar osv. Det var av en eller annan grunn lettare i Malaysia (fann en genial butikk). Jaa!! Og vesker må du kjøpe!! Eg kjøpe kanskje 5 billig frå sånne boder. Angrar på at eg ikkje kjøpe mange fleire. Ååå.... No vil eg til Thailand shoppe!! $$$$$
Gjest gjest'n Skrevet 13. september 2005 #5 Skrevet 13. september 2005 Jeg shoppa også masse i thailand. Skreddersydde klær, fikk meg en kjempefin kjole og en brukbar buksedress med skjørt til, bruker jakka spesielt mye Men du må vite hvordan du vil ha det, fortelle de det, og ikke gi deg før det er slik! Er det en kjole du har sett i en katalog el så ta gjerne med bilde og vis dem.... Og sørg for at det er flere prøvinger underveis i prosessen -Lykke til! Vesker ja, det ble det noen av! Har en fake Gucci, brukt veldig masse, fin som ny fremdeles! Kjøpt på et marked... CD/DVD er også billig. Dette klarte vi ikke prute særlig på, men det er billig alikevel. Men vær obs, det er ikke orginaler ute å går på gata. Jeg kjøpte mange, sikkert 15 filmer, og like mange cder, men ikke alle virket. De fleste virket, men en var f.eks. filmet i kinosal (du ser folk går forbi..) og noen har jeg ikke fått til å virke i det hele tatt. En var faktisk ikke slutten med på, DET var irriterende.... Men synes jeg kom godt ut av det alt i alt! Fikk meg MANGE billige som funka! Sko er også billig. Men synes det var vanskelig å finne noen som passet. Mine ben var STORE i deres øyne, jeg bruker str. 38 her.... Men det kan jo ha endret seg i butikkene.. Ellers ble det mange t-skjorter/topper og ting og tang. Lær deg å prute først som sist. Jeg begynte alltid på det halve av hva de sier først. Så møtes dere på halvveien...... De ser kanskje rart på deg, men det må du ikke bry deg om. De tjener på det de selger uansett tror jeg. Og husk: hvis du først begynner å prute, forventer de at du kjøper til slutt. Hils Thailand
Gjest gjest1 Skrevet 13. september 2005 #6 Skrevet 13. september 2005 Jeg kjøpte endel t-skjorter og endel par sko (sandaler + noen utrolig stilige par med trainers av et merke jeg aldri har hørt om før) Ellers kjøpte jeg endel putetrekk i thai-silke. De er råflotte i sofaen min. Og du kan tro jeg gliste da jeg kikket gjennom ett interiørblad ikke lenge etter at jeg kom hjem - der var jo putene mine jo - til den nette sum av 800,- per stk. Hihi... Angrer på at jeg ikke fikk sydd meg en kjole. Sambo fikk sydd seg to dresser og der nede synes vi de var veldig fine. Men de henger fortsatt urørt i skapet, vet ikke helt hva der er med dem, men de var liksom ikke så fine når han prøvde de hjemme. Vi ble vel gjerne litt revet med. Skredderen han brukte hadde masse bøker og hadde kjoler/dresser/drakter i alle fasonger en kunne tenke seg. Jeg ble helt satt ut av å skulle bestemme meg for noe så fort, og tilslutt hadde jeg ventet for lenge til at det ville bli ferdig før vi dro. Så om jeg skal til Thailand igjen så kommer jeg nok til å være litt mer forberedt og finne ut av hva slags kjole jeg vil ha før jeg reiser nedover.
Smørblomsten Skrevet 14. september 2005 #7 Skrevet 14. september 2005 Bangkok er etter min mening den beste shoppingbyen i Thailand... Vesker!!! Fake solbriller!!! Fake tskjorter/topper!!! Belter!!! Dongrybukser!!! +++++++++mye annet som du LETT pruter ned til ca 1/4 av prisen de prøver seg på! Åh, nå fikk jeg lyst å shoppe i Bangkok, på mitt favorittsenter MBK!!!
Hannemor Skrevet 15. september 2005 #8 Skrevet 15. september 2005 Jeg shopper også mye i Bangkok hver eneste gang. Sørger for å investere i et par gode Nike joggesko fra en av Concept Store'ne. I tillegg til undertøy. masse undertøy!!!! og da mest bh'er fra Triumpg. Der er str de samme. Husk at trusene er litt mindre. Gull og diamanter er superbillig! Designerbriller er en annen vare det er greit å få med seg om man er ute etter det. Mye penger går med på disse turene - og det er vel verdt det!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå