Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Baby er 6,5 mnd, begynte så smått med smaksprøver fra 4 mnd alder. Hun liker fortsatt ikke hverken banan eller avocado, og brakk seg så hun spydde etter første skje med søtpotet, så det går veldig mye i grøt her. Vil gjerne ha større variasjon. Har prøvd både hjemmelaget middag og glass fra butikken, men ikke funnet noen hun liker (med kjøtt eller fisk). Ren eplemos og gulrotmos går ned, men flere tips mottas med takk 🙂

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Min er glad i mos av mango, avokado og banan. 1 mango, 1/2 avokado og litt banan og en skvett med sitron.

Anonymkode: 5b8b4...6ca

Skrevet

Har du prøvd å blande banan i grøten? Det samme kan du prøve med søtpotet, avocado, alle slags bær(most), finmos brokkoli, og putt det i grøten. 
Prøv litt og litt, etterhvert så vil baby bli mer vandt til smaken.

Vi hadde det relativt enkelt med mange matvarer, eneste vi sliter med enda er fisk, guttungen er 10mnd straks. 
Prøv lev vel sine middager på rema 1000, der har de helt ned til 6mnd, litt usikker på hva slags smaker det er igjen, men er i hvertfall verdt et forsøk, vår elsker de!

 

 

AnonymBruker
Skrevet

Prøv alle slags grønnsaker? De skal ikek ha så mye middagsmat i den alderen. 

Anonymkode: 6dae1...fe8

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...