Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Min baby på 7 mnd ELSKER smoothieposer, det er det eneste som går ned på høykant. Hun får ikke veldig mye, men 3-4 poser i uken.

Fikk kommentarer av en venninne at det bare er sukker og ikke måtte gi det. Men hadde de virkelig solgt det om det var så ille? Fikk så dårlig samvittighet.

Og metter de godt? Opplever at baby ikke vil ha melk etterpå, kan det regnes som et måltid? Hun sluker en hel pose på 90 gram.

Anonymkode: c19bd...711

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Det selges for å tjene penger... og fordi barn elsker det. Men det er mye fruktsukker og lite annet. Det er kjent at det er mye mindre sunt å drikke juice enn å spise frukt og bær helt. Det blir mer fiber, man lærer å tygge, får mer naturlig metthet ved å måtte spise fastere føde, enn å bare kunne sluke det fra en pose. 

Anonymkode: 13db9...a22

  • Liker 4
AnonymBruker
Skrevet

Ja det er ikke bra, og barnet bør få mat som inntas på normal måte. Voksne suger jo ikke mat ut av en pose, og da trenger ikke barn å gjøre det heller. 

Gi henne en frukt i stedet.

Anonymkode: daa3a...97e

  • Liker 3
Skrevet

Det er bare fruktose som belaster leveren når man ikke har med naturlige fiber som frukt har. De smoothie-posene er helt ubrukelige, men foreldre elsker dem. Gi heller banan, kan fraktes overalt. 

  • Liker 4
AnonymBruker
Skrevet

Det er som å servere ungen rødcola. Lag egne smoothier i stedet? Da vet du hva som er oppi 

Anonymkode: ecef7...642

AnonymBruker
Skrevet

Eh, min fikk også sånne i den alderen, slet med fingermat og hjemmelaget, og jeg stresset egentlig for mye med det - MEN det gikk over. Nå klarer hun å spise frukt og godtar hjemmelaget og ser ikke ut til å ha fått varige men. Går så fint så. 

Anonymkode: 429e7...cee

  • Liker 5
AnonymBruker
Skrevet

Får minst en daglig, har ikke dårlig samvittighet en plass. 

Anonymkode: 8df23...3ef

AnonymBruker
Skrevet

Null problem noen ganger i uka.

Og flere av dem har grøt. Brukte de ofte :) 

Anonymkode: 12444...bc5

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Ikke ha dårlig samvittighet. Er viktigere at barnet spiser mat og koser seg. Du bestemmer selv og andre kan ha sin mening. 

Har 3 barn og minste fikk mye av de posene fordi hun slet med å svelge frem til hun var 1 år. Ei frisk og normal unge i dag på 16 😊

 

Anonymkode: e9fa9...a22

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...