Gå til innhold

Barn som lyver. Hva skal jeg gjøre?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Har dere barn i 9-10 årsalderen som lyver konstant? Sliter med jente på 10 år som lyver om ALT mulig. Alt fra ting som ikke er alvorlig til ting som er alvorlig. Klarer alltid å gjennomskue henne, men før sannheten kommer fram, så er det 10-15 løgner. Dette er nesten DAGLIG. Hun er populær på skolen. Mange venner, gjør lekser etc så det er ingen problemer der.

Hva gjør dere? Konsekvenser?

Anonymkode: 5fdb3...371

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Tenk gjennom hvorfor hun lyver.

Anonymkode: 2968b...d39

  • Liker 3
AnonymBruker
Skrevet

Vet ikke. Jeg løy aldri som barn, men søstern min løy hele tiden. Tror hun gjorde det for å få oppmerksomhet, virke spennende, teste genser osv.. 

Idag er hun voksen og har blitt et godt menneske, men hun kan fortsatt lyve litt. 

Anonymkode: fc40a...40b

AnonymBruker
Skrevet

Har vært gjennom det. Begynte bare å spørre veldig mange spørsmål, gjøre meg litt til osv.. Gjorde værtfall at det minket med løgner, men hva som er rett.. Vet jeg ikke.. Spørre hvorfor hun lyver så mye? På sengekanten kanskje. Det virket ikke her, men sa ofte at hvis noen lyver mye, er det ingen som tror på dem til slutt og vil ikke leke med dem lenger (som er sant..)

Anonymkode: 9cb9e...94e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...