Gå til innhold

Hva kan jeg utdanne meg til/jobbe som med disse personlighetstrekkene?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

- jeg er nysgjerrig
- jeg er ganske effektiv og kjapp, om det er noe jeg kan så er jeg rask til å gjennomføre det
- jobber bra under stress 
- rutinert
- er generelt ganske "brå" og litt forhastet, samtidig som jeg ikke stresser, jeg er bare... kjapp
- har ofte vansker med å skjule følelser, spesielt om jeg er irritert/sint/lei, men kan i visse settinger opprettholde en profesjonell og uttrykksløs fasade
- god lytter
- tar ting raskt 
- introvert 
- liker best å gjøre ting alene  
- kronisk deprimert, dyster og hater livet, og er ikke alltid så flink til å skjule at jeg er lei (men jeg er ikke åpen om mine psykiske vansker)

Jeg aner ikke hva jeg skal jobbe med. Jeg har jobbet på sykehjem i noen år, men innsett at jeg er fullstendig udugelig i jobben min og jeg har tenkt å skifte beite. Bør egentlig ikke jobbe med mennesker. Men aner virkelig ikke hva jeg skal gå til. Håper på tips. Helst ikke en 8 til 4 jobb. Har ingen utdanning fordi jeg klarer ikke å ta en. 

Anonymkode: 07b62...f45

  • Liker 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bolig med psykisk utviklingshemmede / annen bolig
 

Nattevakt

Vaskehjelp

AnonymBruker
Skrevet

Saksbehandler hos NAV.

Anonymkode: a5047...be0

  • Liker 3
Skrevet

For meg høres det ut som de fleste egenskapene kan passe i mange yrker, men jeg ville snust på noen innen teknologi/ingeniøryrke. Kan vanskelig forestille meg at saksbehandler hos NAV får deg til å se mer lyst på livet.

  • Liker 5
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (15 minutter siden):

Saksbehandler hos NAV.

Anonymkode: a5047...be0

🤣🤣

Anonymkode: b1054...802

AnonymBruker
Skrevet

Utvikler vil passe mye av hva du beskriver. Det vil kreve en del mtp. utdanning, men du tar ting raskt og er nysgjerrig, noe som er store fordeler.

Det vil ofte gi en jobb med både hjemmekontor (også utenom koronatider) og fleksitid. Evnen til effektivitet og strukturert arbeid virker som noe du passer til. Du får gjøre veldig mye alene, selv om du samtidig jobbe i team. Samhandlingen skjer i stor grad via gode plattformer for det, da skriftlig.

Anonymkode: acd07...7dc

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Lagerarbeider eller å jobbe på fabrikk? Kundebehandling via chat, for eksempel for posten/bring/et mobilselskap/osv? Renovasjonsarbeider? Postbud? 

Anonymkode: 08c2c...5b2

Skrevet

Du ville vært en god ansatt på et plukklager ser jeg for meg. F.eks på hovedlageret til hm hvor de pakker forsendelser for nettbutikken.

Hvilke oppgaver i jobben din nå mener du at du er udugelig til da?

Skrevet
Thie skrev (3 minutter siden):

Du ville vært en god ansatt på et plukklager ser jeg for meg. F.eks på hovedlageret til hm hvor de pakker forsendelser for nettbutikken.

Hvilke oppgaver i jobben din nå mener du at du er udugelig til da?

TS sier jo at hun sliter med å skjule følelsene sine, spesielt når hun er irritert, sint og lei, og at hun liker å jobbe alene, så da kan man vel tenke seg at dette ikke er ideelle egenskaper i et omsorgsyrke ;) 

Men TS, folk har kommet med gode forslag her, jeg tenkte også IT/arkiv eller kundeservice på chat kunne passe. Hvis du ikke vil ta høyere utdanning, kan kanskje en sjåfør- eller lagerjobb være noe?

AnonymBruker
Skrevet

Utdanne deg til noe som gjør at du kan jobbe som saksbehandler/rådgiver/veileder, ofte jobber du alene. Krever som oftest en master i et fagfelt for jobb i kommune, stat eller privat. 

Anonymkode: 100a3...2fb

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...