Gjest Vindelspev Skrevet 25. august 2005 #2 Skrevet 25. august 2005 Gidder du smelle sammen et sammendrag for de av oss som er for late til å trykke seg frem?
Gjest Gjest Skrevet 25. august 2005 #3 Skrevet 25. august 2005 Det er to bånd, ett fra nødsamtalene og ett fra politiradioen. Særlig en av de siste nødsamtalene er drøye, det er når en dame ringer og forteller at hun står ved siden av kommandobilen hvor Klungland sitter... Sterkt
sixx Skrevet 26. august 2005 #4 Skrevet 26. august 2005 Ja, det er tøffe karer "vi" har med å gjøre her. Så får vi se om aktoratet får gjennomslag for den forvaringen de har bedt om. (Med det Høyesterett "vi" har...så er det vel tvilsomt).
Hu i Svingen Skrevet 26. august 2005 #5 Skrevet 26. august 2005 Hørte på dem nå - noe så jævlig! Fikk helt klump i halsen her
Gjest Dilla Skrevet 26. august 2005 #6 Skrevet 26. august 2005 Ja jeg synes det var sterkt å høre skytingen i bakgrunnen
Mette Skrevet 26. august 2005 #7 Skrevet 26. august 2005 Nødsamtalen der man hører skuddene var sterke saker.
sixx Skrevet 26. august 2005 #9 Skrevet 26. august 2005 Men hvordan i søren har de fått tak i dette? Nettavisen har jo også publisert politiavhørene.
Gjest Gjest Skrevet 26. august 2005 #10 Skrevet 26. august 2005 Aner ikke, det må jo være lekket fra et sted. Trygve Staff anmeldte det jo... Så da er det vel kanskje lekket fra politiet... Har jo blitt gjort feil på begge sider i denne saken da... Ranet skulle jo aldri ha funnet sted, det mener jeg 200 %, men det var ikke mer riktig av politiet å holde samboeren til Toska som "gissel" for så å slippe henne løs med en gang Toska var tatt... Hun hadde faktisk en liten sønn å ta vare på - da synes jeg ting går litt over stokk og stein...
sixx Skrevet 26. august 2005 #11 Skrevet 26. august 2005 Hun hadde faktisk en liten sønn å ta vare på - da synes jeg ting går litt over stokk og stein... ← Ja, men det burde de sannelig ha tenkt på selv. Hun vet utmerket godt hva som er hans levebrød.
Gjest Leola Skrevet 27. august 2005 #12 Skrevet 27. august 2005 Klart hun har visst hva som foregikk i tiden de var bosatt i Sandnes. Synes politiet opptrådde helt riktig i den forbindelse. Nå håper jeg bare at alle de som har deltatt i dette på en eller annen måte får sin velfortjente straff + at de finner hvert øre som ble ranet så de ikke får glede av pengene i fremtiden. Dette er farlige mennesker - som har vist at de ikke skyr noenting i jakten på penger. Sperrr dem inne for resten av livet - det mener jeg.
Funny Face Skrevet 27. august 2005 #13 Skrevet 27. august 2005 Hele situasjonen var rett og slett tragisk. Opptaket fra ranet var grusomt..
Gjest Gjest Skrevet 27. august 2005 #14 Skrevet 27. august 2005 David T. sier jo at han ikke har innlemmet henne i disse tingene, nettopp fordi han vet hvor vanskelig det er for folk å bli betrodd slik. Så hvis vi går ut i fra at det han har sagt er korrekt... Skal det norske politiet virkelig få lov til å holde gisler???
Gjest Gjest Skrevet 27. august 2005 #15 Skrevet 27. august 2005 Så fordi David T: påstår en ting, så skal vi tro på det? Naivt!
sixx Skrevet 27. august 2005 #16 Skrevet 27. august 2005 Skal det norske politiet virkelig få lov til å holde gisler??? ← Nei, men jeg opplever egentlig ikke den situasjonen sånn. Dette er farlige mennesker...langt farligere enn de fleste aner. (Skal ikke skrive mer om det....men.....farlige).
Gjest Violetta Skrevet 27. august 2005 #17 Skrevet 27. august 2005 Det er ikke så lenge siden jeg flyttet til Stavangerområdet selv, men jeg må si at dette ranet fullstendig forandret mitt inntrykk av byen. Før det var Stavanger en uskyldig, liten småby, litt søvnig og kjedelig i utkantnorge. Nå er den langt fra så uskyldig lenger, men den spenningen rundt det ranet kunne vi godt ha klart oss uten. Jeg tror aldri Stavanger kommer over dette. Dette er slikt ranere ikke tenker på og vet om, at det går ut over uskyldige som ikke har noen med hverken Nokas eller ranet å gjøre. Det er skremmende med en masse politibiler og stengte gater, kulehull i H&M-butikkdøren og lignende. Det får en til å tenke seg litt mer om.
Gjest Gjest Skrevet 27. august 2005 #18 Skrevet 27. august 2005 Jeg vet det ikke er verdens snilleste gutter... Tror ikke jeg sakl uttale meg så mye mer jeg heller...
Mathias Skrevet 28. august 2005 #19 Skrevet 28. august 2005 Hvorfor hører dere på dette? Synes det er morbid jeg.
Hu i Svingen Skrevet 29. august 2005 #20 Skrevet 29. august 2005 Hvorfor hører dere på dette? Synes det er morbid jeg. ← Fordi det er førstehånds informasjon om en stor og alvorlig sak.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå