Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, noen her som bruker hoisinsaus fra de internasjonale butikkene? Har kjøpt en flaske med for meg ukjent merke, også kjøpt soyasaus derfra, tenkte å oppgradere kokkeleringen min på asiatisk mat.

Når dere da eventuelt bruker denne sausen til wok eller pekingand feks, bruker dere denne sausen bare som en ingrediens til å lage saus( tilsetter fiskesaus, østerssaus etc), eller kan jeg bruke den alene? Hvis jeg serverer den i skål alene, må den i såfall blandes ut med noe annet?

 

AnonymBruker
Skrevet

Jeg bruker den også (egentlig mest) alene. Bl.a til ferske vårruller og crispy duck.

Anonymkode: 0fe0d...e49

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Når jeg kjøpte denne på asiatisk butikk så spurte jeg hva den kunne brukes på, hun jenta sa ALT, tilsett den i varmrett på panna, eller ha som dip eller saus osv. 

Anonymkode: 56536...617

  • Liker 1
Skrevet

Takk for svar fra dere, dette lurte jeg så veldig på nå😊nå blir det crispy duck i påsken, hjemmelaget selvfølgelig😊👍

  • Liker 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...