Gjest Gjest Skrevet 25. august 2005 #1 Skrevet 25. august 2005 Jeg har vært å fått p-piller (Yasmin)i dag, aldri gått på det før. Står i bruksanvisningen at jeg ska ta den første pillen første dag i syklusen. Betyr det at jeg må vente helt til neste gang jeg får mensen med å begynne? Ble nemlig ferdig for en uke siden, og da er det jo en stund til neste gang. Hva skjer viss jeg bare begynner uten å vente?
Gjest Myztica Skrevet 25. august 2005 #2 Skrevet 25. august 2005 Da man begynner på p-piller skal man ta den første pillen den dagen mensen kommer! Er i alle fall slik med Yasmin, for jeg har gått på dem selv.... Du får smøre deg med tålmodighet, og beskytte deg på andre måter fram til da!
Gjest Gitte Skrevet 25. august 2005 #3 Skrevet 25. august 2005 Du bør vente. Første gang jeg fikk p-piller begynte jeg på siste dag med mensen fordi jeg ikke gadd å vente i 3 uker til. Men da ble det bare kluss med mensen midt i brettet, laaang mens, småblødninger innimellom etc. Jeg orka ikke det styret der mer, så jeg måtte slutte i én mnd for å starte på nytt. Og når jeg da begynte på første dag med mens kan jeg nå forutsi klokkeslettet mensen kommer, kl 10 på torsdag, og den er der alltid. Herlig
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå