Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg er under 35 men ønsker å ta NIPT-test for å slippe bekymringen. Har lest man kan bestille fra Danmark eller Sverige, men da må man ta blodprøven selv. Kjenner ingen som kan hjelpe meg å ta den. Hvor tok du NIPT-testen, hva var prisen og hvor lang tid tar hele prosessen fra eventuelt bestilling til prøvesvar?

Anonymkode: 33d37...ee1

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Vi bestilte fra ultralydklinikken i Danmark og fikk et privat legekontor her hvor vi bor til å ta prøven. Vi betalte 7000 kr for testen og 300 kr for å få noen til å ta blodprøven. Det tar 8-10 dager fra prøven sendes til man får svar. Vi bestilte testkitet fra Danmark og hadde det her etter 2 dager.  

Anonymkode: 5b4c5...e41

AnonymBruker
Skrevet

Bestilte fra Ultralydklinikken i Danmark, mitt fastlegekontor tok prøven for meg og stilte ingen spørsmål. Men vet at det er mange fastlegekontor som ikke vil ta prøven  😕 

Anonymkode: be577...3c2

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (3 timer siden):

Bestilte fra Ultralydklinikken i Danmark, mitt fastlegekontor tok prøven for meg og stilte ingen spørsmål. Men vet at det er mange fastlegekontor som ikke vil ta prøven  😕 

Anonymkode: be577...3c2

Samme gjorde jeg. 

Spurte på legekontoret om de tok blodprøve som jeg skulle sende avgårde selv, og selvsagt ha med egne glass. Sa ikke hva det var, de anbefalte bare mandag eller tirsdag om det skulle sendes med posten. 

Hadde en backup-plan hvis ikke legekontoret gjorde det, men tenkte som så at de ikke trengte å vite hva prøven gjaldt. Tok den samtidig med alle de andre prøvene i uke 10. 

Anonymkode: 6c00a...767

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...