Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Har satt av  beløp på høgrentesparing, igjennom mange år , men når er renta hos dei fleste bankene så lav at ein må snart betale for å ha pengene i banken.    Den igjennomsnittleg høgrenta ligg idag på under 1 %, og når  inflasjonen er idag på omlag 2 %, og ein må betale skatt, formueskatt av rentene så er  det   bedre å ta ut alt saman, og legge pengene på kistebunnen.

Renteskildnaden er  så liten mellom bankene at det har liten hensikt å drive å bytte bank, og vinningen  er som musa pissa i havet. 

Spørsmålet mange stiller seg er om det er utgått på dato å sette penger på banksparing, og  hvor lang tid ein kan forvente at det vil ta før ein kan forvente at bankene igjenn begynner å sette opp  renter  på sparing.  ?  

Endret av Skybe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...