Gjest Gjest Skrevet 22. august 2005 #1 Skrevet 22. august 2005 Jeg har lyst til å donere kroppen min til forskning etter at jeg er død. Hvordan går jeg fram?
LilleBille Skrevet 22. august 2005 #2 Skrevet 22. august 2005 Ta kontakt med Universitetet i Oslo (eller en av de andre stedene) - Anatomisk institutt/Medisinsk fakultet , (Instituttggruppe for Balsafag) - og be om informasjon. De sender deg en testamentarisk erklæring du fyller ut - og returnerer.
Gjest Virvel Skrevet 22. august 2005 #3 Skrevet 22. august 2005 Har ingen praktiske opplysninger å komme med utover det som alt er nevnt, jeg vil bare si at etter å ha vært på anatomisk institutt på universitetet har jeg fått enorm respekt for dem som tar et slikt valg! Er ennå ikke helt sikker på om jeg vil gjøre det selv (klarer ikke helt å finne noen gode argumenter for hvorfor ikke), men synes det er en vanvittig god ting å gjøre... All ære til deg!
LilleBille Skrevet 22. august 2005 #4 Skrevet 22. august 2005 Organdonasjon kan jo også vurderes. Det er minst like viktig.
Gjest Virvel Skrevet 23. august 2005 #5 Skrevet 23. august 2005 Er blodgiver, registrert som benmargsgiver, og har donorkort i lommeboka, så der har jeg god samvittighet. :icon_smile:
Kafka Skrevet 23. august 2005 #6 Skrevet 23. august 2005 Jeg har lyst til å donere kroppen min til forskning etter at jeg er død. Hvordan går jeg fram? ← Ha! Kunne du fortelle litt om tankene du har gjort deg rundt dette?
Gjest Gjest Skrevet 27. august 2005 #7 Skrevet 27. august 2005 Jeg har organdonasjonskort. Skull gjerne blitt blodgiver, men har røkt hasj og har ikke en stabil vekt over 50 kg. Etter at jeg er død ønsker jeg at kroppen min kan brukes til å hjelpe andre. Har også hjertefeil, som jeg innbiller meg at noen kunne tenke seg å "se" på.
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2013 #8 Skrevet 3. juli 2013 Jeg har lyst til å donere kroppen min til forskning etter at jeg er død. Hvordan går jeg fram? Ha! Kunne du fortelle litt om tankene du har gjort deg rundt dette?
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2013 #9 Skrevet 3. juli 2013 Dette er en fin og nobel tanke, men kanskje ikke så gøy for familien din som ikke vil få frigitt liket ditt for begravelse før de er ferdig med å forske på deg.
Sugerøret Skrevet 3. juli 2013 #10 Skrevet 3. juli 2013 (endret) Dette er en fin og nobel tanke, men kanskje ikke så gøy for familien din som ikke vil få frigitt liket ditt for begravelse før de er ferdig med å forske på deg. Min mor skal donere og jeg synes hun er kjempetøff ! Støtter det fullt ut.Jeg trenger ikke en grav for å minnes henne,når den tid kommer Mamma går med et eget spesialkort i lommeboka.Samt hele familien er klar over hennes ønsker. http://www.ntnu.no/lbk/legemedonasjon Endret 3. juli 2013 av Kårky
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå