Gå til innhold

6 måneder etter fødsel: eggløsning og blødning


Anonym2341

Anbefalte innlegg

Hei!

Jeg fødte for snart 6 måneder siden og prøver å bli gravid igjen! Jeg har kjøpt inn el-tester og begynt å tracke syklus, men kan ikke så mye om dette.

For 11 dager siden hadde jeg eggløsningsslim for første gang etter fødsel og vi hadde samleie den dagen i håp om at det ville klaffe. Tok el-test, men ikke positiv. Dagen etter tok jeg en el-test og den var positiv. Hadde planer om å ha samleie denne dagen også, men livet skjer 😅

5 dager etter positiv el-test fikk jeg blødning. Ikke veldig mye, men det har nå vart 6 dager. Tok graviditetstest i ettermiddag og den var negativ.

Har lest meg litt opp på syklusens faser, og lurer på om man kan ha en lateral-fase som kun er 3-5 dager, spesielt etter graviditet og ammeperiode? Fullammer fortsatt. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Her er en forskningsartikkel om varighet på menssyklus og fasene før og etter eggløsning:

https://www.nature.com/articles/s41746-019-0152-7

Tabell 1 i artikkelen gir en ganske grei oppsummering:

https://www.nature.com/articles/s41746-019-0152-7/tables/1

Men her er det jo snakk om ved vanlige sykluser, ikke like etter fødsel. Da er jo alt litt kaos i kroppen. Jeg vet ikke om lutealfasen kan være så kort som fem dager, men vil gjette på at det går an i en sånn situasjon.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...