AnonymBruker Skrevet 25. februar 2021 #1 Skrevet 25. februar 2021 Jeg føler at vi har nådd et punkt hvor ordet «menneskeverd» er hult og tomt. «Selvrespekt» har jeg ikke hørt om en gang, i alle fall ikke når det kommer til debatter. Folk bare pøser ut all slags vås for å oppnå en sterk og følelsesladd reaksjon – og de som svarer er jo utrolig trange i nøtta selv! Opp gjennom hele historien har vi gått til krig med hverandre, utslettet store landområder, tatt all slags mennesker og dyr som slaver, forpestet jorden med tonnevis av søppel og luktende dritt som gjør jorda syk. Og dette er bare en liten brøkdel av det fysiske vi har gjort mot jorda og hverandre. Psykisk sett, er vi den mest grusomme arten der ute. Ikke kan du gjøre sånn, og ikke kan hun si sånn, eller han tenke sånn, eller de være sånn … fordi jeg mener at det er feil! Ikke kan man gå med sminke om man er mann. Ikke kan man elske en av samme kjønn. Ikke kan man være 45 og barnefri av egen lyst. Ikke kan du være deg selv uten å være en eller annen stereotype. Ikke kan du være rik uten å være en drittsekk. Eller ufør uten å snylte staten. Og dette er jo bare meningen til en brøkdel av befolkningen, likevel skal dette prakkes over på alle oss andre. Nå satt jeg nettopp og leste «det finnes ingen større privilegium enn å være født jente» her på Kvinneguiden, og huff, så stygge folk var der. Mot kvinner, jenter, menn, gutter, verden, menneskeheten, ja, you name it! Hvorfor skal kjønnene ha en konkurranse om å være best på det, raskest i det, sterkest i dette og smartest i det? Forskningsmessig er det viktig å holde tallene på selvmord og slikt for å sette fokus på de gruppene som trenger hjelp, men det er aldri et mål at ett kjønn skal tape og ett kjønn skal vinne. Vi alle er bare mennesker. Mennesker på en bitteliten, blå planet i det iskalde Arktis av tomrommet vi kaller verdensrommet. Vi leter bare etter vår familie, vårt hjem og vår mening. Hva skal vi gjøre her på jorda? Jeg vil finne min mening, og anbefaler dere andre å ikke prakke over i andres liv før dere faktisk har funnet ut hvem dere selv er og hva dere vil. Og når dere har funnet ut det, ja, da vil dere ikke ha behov for å tvinge andre til å mene det samme. God lille-lørdag. Anonymkode: f372f...dfc 3
Gjest Lyng Skrevet 25. februar 2021 #2 Skrevet 25. februar 2021 Jeg lever etter ett motto:være mot andre slik du vil at andre skal være mot deg.
norw Skrevet 25. februar 2021 #3 Skrevet 25. februar 2021 Ja, verden er et råttent sted. Vet ikke om det var like ille for 50 år siden (eller verre for den saks skyld) eller om dette er noe som har oppstått i nyere tid. Jeg er i kontakt med veldig mange mennesker i løpet av en dag, og det er mange råtne personligheter der ute. Og så har vi diskusjonsfora, kommentarfelter, Facebook-grupper osv der mange av de verste samles.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå