Gjest Litjmæ Skrevet 17. august 2005 #1 Skrevet 17. august 2005 Jeg begynner å bli klar for å bite i det sure eplet og innse at det ikke er så mye vits i å håpe på flere sommerdager. Jeg er med andre ord klar for å begynne å se framover mot høsten. Med tanke på manglende strandliv i ferien har jeg vel egentlig allerede brukt for mye penger på shopping, men når man først begynner så blir suget bare større føler jeg... Det er nesten som å reise, når man har vært på et nytt sted får man lyst til å dra enda flere steder, rett og slett fordi man innser hvor mye det er man enda ikke har sett. På samme måte med klær og kosmetikk, jo mere fint man finner, jo mere lurer man på hva man har gått glipp av. Eller noe sånt, kanskje ble litt vel filosofisk dette. Anyway. Høst. Hva MÅ dere ha? Hva er det som er fint og nytt? Jeg har sett et par brune støvletter i et butikkvindu i byen som var rett og slett breath-taking (første gangen jeg bruker det uttrykket om klær, eller ja, noe noe i det hele tatt tror jeg, men de var fine hvertfall :-D) Ellers ser jeg fram til myke deilige gensere og vurderer å gå til anskaffelse av litt skjemme-meg-bort-kosmetikk-produkter for å pigge opp energien og humøret på mørke regnværsdager, eller bare for å slappe av etter lange timer på jobb. Hva har du lyst til å unne deg nå når det begynner å gå mot høst?
Morea Skrevet 17. august 2005 #2 Skrevet 17. august 2005 Jeg skal også sikre meg et par fine støvletter, og i tillegg en fin vinterjakke/kåpe. Skal til Paris og kommer nok til å kjøpe det der. Har også lyst på noen fine gensere til kulda kommer.
Cassiopeia Skrevet 17. august 2005 #3 Skrevet 17. august 2005 Jeg skal også sikre meg et par fine støvletter, og i tillegg en fin vinterjakke/kåpe. Skal til Paris og kommer nok til å kjøpe det der. Har også lyst på noen fine gensere til kulda kommer. ← Jeg sørger for å skaffe meg minst et par lekre sko/støvletter og en flott jakke hver høst, da har jeg grunnbestanddelene i garderoben klare. Så tar jeg resten sånn etterhvert. Men minst bolero og et par jeans blir det nok.
Gjest Gjest Skrevet 17. august 2005 #4 Skrevet 17. august 2005 Jeg må ha en ny høstjakke. Har lyst på en kort trendcoat med dobble spenner i brun eller naturhvit. Må også ha brune støvletter med god hæl. Nytt skjerf som matcher jakken min er et must. Skal også ha en ny veske. Vil også ha en brun bukse og en naturhvit genser i ull med v-utringning og trekvart lang arm. Til jobben trenger jeg to stk nye skjorter som litt freshe, og en ny svart bukse. Skal også koste på meg et kjede med trekuler i brunt/beige og en ny klokke. Helst en rød klokke. Av kosmetikk trenger jeg en brun uten sol for ansiktet. Har sett på en fra Dior. Pluss en ny lipp lift som forebygger rynker. En god bodylotion, en god håndkrem. Brune /beige øyenskygger, rosatonet leppestift og brun rouge. Ny parfyme fra Dior. Kosmetikken kjøper jeg tax-fre da jeg reiser på ferie om en uke. Klærene kjøper jeg til helgen. Tror også jeg vil ha et par støvletter i naturhvit fra Bianco og et par pumps med tweed. og en ny koffert til reisen min. Helst i limefarge. Takk og lov for den nye jobben min
Celiclya Skrevet 17. august 2005 #5 Skrevet 17. august 2005 I år er det første må min liste, en god ull-kåpe. Kanskje litt varm i begynnelsen av høstmåneden, men utover oktober/november blir den kjempegod. Støvletter/sko må jeg også skaffe meg, og en ny veske (romslig med god plass).
Gjest Gjesta Skrevet 17. august 2005 #6 Skrevet 17. august 2005 *Brune støvletter, brun veske og brunt tweedskjørt. *Svart ullkåpe *Svart (cord?)jakke og bukse *Svarte høstsko
Lina Skrevet 17. august 2005 #7 Skrevet 17. august 2005 har bestillt meg en bergans dynamic jakke.... kostet aaalt for mye, men skal endelig få en skikkelig jakke! Og forøvrig et høst must... det kommer sikkert til å regne og blåse sånn passe i år også!!
aline Skrevet 17. august 2005 #8 Skrevet 17. august 2005 jeg har igrunnen allerede kjøpt det meste av sånne "må ha"-ting, henholdsvis i fjor og tidligere i år. kjøpte vårjakke som passer like fint nå på høsten, har ny vinterjakke, har kjøpt nye olabukser og ett par topper som er gode utover høsten + at jeg har kjøpt to "inner-jakker" (altså over topper men under ytterjakker....) og en deilig genser. litt i tvil om vintersko, men har høstsko. veske har jeg også gitt... men ansiktsmasker og hårkurer er ting som er deilig å unne seg nå mot høsten, og evt litt sminke eller nye hårting.
Gjest Gjesta Skrevet 17. august 2005 #9 Skrevet 17. august 2005 Jeg har kjøpt meg nye brune støvletter, og skal ha med ny brun halvlang kåpe. Jeg er så lang at det er håpløst å finne hel-lange kåper som rekker ned til anklene, derfor velger jeg heller knelange kåpejakker. Dessuten skal jeg bruke noen kroner på Glitter, hadde jeg tenkt. Min mann skal ut på to helgegutteturer, en til Gøteborg og en til London, så da skal a mor jaggu unne seg litt også.............
Gjest Gjesta Skrevet 17. august 2005 #10 Skrevet 17. august 2005 Jeg har lyst på en cardigan i mørk brunt, en vinterjakke i ull til midt på lårene (tweed eller svart), og sikkert noen jeans (Diesel frister mest). Støvletter bestilte jeg visst akkurat, håper de har størrelsen min, for det har de IKKE her i byen.
Gjest Coral Skrevet 17. august 2005 #11 Skrevet 17. august 2005 Brune støvletter --> innkjøpt for en stund siden Cardigan - flere i bla brunt (allerede kjøpt), naturhvit, grønn.. Noen skjørt - går ikke så ofte i skjørt, men lyst å bruke mer! Høst/ vinter - kåpe Varme og gode gensere ..og sikkert litt annet som dukker opp etter hvert
Gjest 1111 Skrevet 17. august 2005 #12 Skrevet 17. august 2005 *Sorte støvletter med "høy" og god hel, gjerne snøring *En dongribukse *Sort genser jeg kan ha hvit skjorte under Og når det blir enda litt kaldere skal jeg se om jeg får råd til en lang, sort ullkåpe
Gjest Gjest Skrevet 17. august 2005 #13 Skrevet 17. august 2005 -brune knestøvletter -svart skjorte, langermet -brunt belte -lyseblått, tynt bomullssjal -svarte leggstøvletter? de gode, gamle er ødelagte
Fru Fomle Skrevet 17. august 2005 #14 Skrevet 17. august 2005 (endret) - jeans, hvis jeg finner noen som passer... - brune støvletter - smykker - ny kåpe hvis økonomien tillater det Skal på jentetur om noen uker, det blir muligens litt shopping da ;-) Endret 17. august 2005 av Fru Fomle
Gjest Gjesta Skrevet 17. august 2005 #15 Skrevet 17. august 2005 Nå fikk jeg flere tips om hva jeg skal kjøpe Blir dyrt dette her
Gjest Hel Skrevet 17. august 2005 #16 Skrevet 17. august 2005 - Høye sorte boots - Lyserosa kåpe - Hvit hettegenser - Hvite (og sorte) skinnhansker
philippa starck Skrevet 17. august 2005 #17 Skrevet 17. august 2005 Jeg skal hvertfall ha: *den perfekte jeans. Det er så lett å finne. *brunt flettebelte. Nei - jeg har faktisk ikke kjøpt det ennå! *en hvit singlet til å ha under andre ting. Burde være en smal sak å finne. *smykker. All slags dingeldangel i kule farger. *tror jeg skal ha en pelsvest også -alle snakker om det for tiden! *ny parfyme
Gjest Gjest Skrevet 17. august 2005 #18 Skrevet 17. august 2005 - ankelhøye boots i sort eller brunt - et par cardigans - knall rød Axcent klokke.
Alterna Skrevet 17. august 2005 #19 Skrevet 17. august 2005 Jeg bare MÅ ha en hvit "strikka"genser med gjennomsiktige paljetter som jeg så på vero moda. Svarte støvletter. Skinnhansker. 10 pakker med stay-ups strømper for å holde varmen. varme sokker. enda en varm genser. stor veske eller shoppingbag. paraply.
Gjest gjest1 Skrevet 18. august 2005 #20 Skrevet 18. august 2005 -Brune støvletter (ikke Frye Boots, men noen i litt mer klassisk stil). -Brune skinnhansker. -Gammelsrosa kåpe i 60-tallssnitt (hvis jeg finner...) -Rød, matt leppestift. + mye annet, selvfølgelig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå