Gå til innhold

"Restaurering" av vegg


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har hatt fuktproblemer på en vegg fordi forrige eier av leiligheten monterte et skap tett inntil en kald yttervegg. Når luften ute ble kaldere dannet det seg mugg på skapet, så vi fjernet det. Takstmann har konstantert at problemet ikke skyldes vannlekkasje eller lignende. 

Vi sitter igjen med en stygg vegg - malingen er løs og flassete - og ønsker å gjøre den fin igjen. Skapet er fjernet og veggen har luftet seg i noen uker, og er nå tørr igjen. 

Planen er følgende:

- Pusse med sandpapir

- Male et par strøk

Er det noe vi må tenke på eller noe annet vi må gjøre for at dette skal bli fint igjen?

Veggen er altså en malt yttervegg av betong. Vi har sett at andre har erfart lignende ting og at noen mener man må gå over med stålbørste eller malingskrape. Har også sett at noen mener man må sparkle før man maler, men vi er ikke spesielt kyndige og er redd for at det blir stygt.  

IMG_0259.HEIC

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sjekk på ifi.no.  Der er det mange artikler om fuktsikring og hva som må gjøres.  Du kan også spørre på byggevarehus.  De ansatte der har oftest gode kunnskaper.  

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...