dillyduzit Skrevet 23. januar 2021 #1 Skrevet 23. januar 2021 Kunne sikkert ha ligget under forbruker og jus men shit samma. Vi har solgt huset og står nå foran oppgavene med å kansellere diverse ting.. hadde vi bare husket. Vi fikk oss nylig nytt nett, skal dette overføres til kjøpere fra dagen de flytter inn? Hva med renovasjon (søppel), septiktankservice etc.. Har noen en sjekkliste for oss frem til dagen vi skal være ute? Står helt i tåken hos meg for øyeblikket.
Gjest Blondie65 Skrevet 23. januar 2021 #2 Skrevet 23. januar 2021 Renovasjon går av seg selv - det lokale selskapet henter data fra offentlige eiendomsregistre. Dere skal ha kontraktsmøte og da avklarer dere hva ny eier skal overta - f.eks. nett, septikktankservice (jeg aner ikke hva dette er) osv. På overtakelsesdagen leser dere av strøm, eventuell vannmåler og du rapporterer det til din strømleverandør. På kontraktsmøtet avklarer du med kjøper om de skal tre inn i deres strømavtale. Det samme gjelder alarmer og alt annet. Ellers er det jo å gå i nettbanken og se hva slags regninger du har betalt det siste året så finner du jo raskt ut hva som må gjøres noe med - kan være greit å gjøre for adresseendring også.
AnonymBruker Skrevet 23. januar 2021 #3 Skrevet 23. januar 2021 Har du ikke fått av megler? Husk å melde flytting til folkeregisteret og ettersending av Post i et år. Anonymkode: 8874f...850 1
mr. Skrevet 23. januar 2021 #4 Skrevet 23. januar 2021 Enklest blir vel å kansellere alt ,strøm ,nett ,forsikring osv Så kan kjøper ordne alt selv slik de vil ha det.
dillyduzit Skrevet 23. januar 2021 Forfatter #5 Skrevet 23. januar 2021 Blondie65 skrev (1 time siden): Renovasjon går av seg selv - det lokale selskapet henter data fra offentlige eiendomsregistre. Dere skal ha kontraktsmøte og da avklarer dere hva ny eier skal overta - f.eks. nett, septikktankservice (jeg aner ikke hva dette er) osv. På overtakelsesdagen leser dere av strøm, eventuell vannmåler og du rapporterer det til din strømleverandør. På kontraktsmøtet avklarer du med kjøper om de skal tre inn i deres strømavtale. Det samme gjelder alarmer og alt annet. Ellers er det jo å gå i nettbanken og se hva slags regninger du har betalt det siste året så finner du jo raskt ut hva som må gjøres noe med - kan være greit å gjøre for adresseendring også. Supert, takk! AnonymBruker skrev (1 time siden): Har du ikke fått av megler? Husk å melde flytting til folkeregisteret og ettersending av Post i et år. Anonymkode: 8874f...850 Bare det typiske lese av strøm, men lite av det andre. Spørsmålet er jo (som jeg for så vidt kan sende en melding til megler om) er jo feks om de vil overta internettet som er raskere/mer stabilt enn det naboene har feks, eller om vi skal si opp avtalen med leverandøren. Etter å ha kokt på dette en times tid er det nok best å bare sende en melding videre tenker jeg. Post hadde jeg ikke tenkt på! mr. skrev (1 time siden): Enklest blir vel å kansellere alt ,strøm ,nett ,forsikring osv Så kan kjøper ordne alt selv slik de vil ha det. Du sier noe der ja, takk!
Nerine_ Skrevet 23. januar 2021 #6 Skrevet 23. januar 2021 mr. skrev (1 time siden): Enklest blir vel å kansellere alt ,strøm ,nett ,forsikring osv Så kan kjøper ordne alt selv slik de vil ha det. Nei, strøm avsluttes, og evnt overføres, under overtakelsen av boligen. Det er endel av protokollen man går igjennom. 3
Gjest Blondie65 Skrevet 23. januar 2021 #7 Skrevet 23. januar 2021 Gå inn på posten sine sider om flytting - mange tips der. Det jeg har gjort er at jeg har registrert flyttingen der og så har jeg etter hvert som jeg har fått regninger meldt flytting til disse. Husk også egen arbeidsgiver.
AnonymBruker Skrevet 23. januar 2021 #8 Skrevet 23. januar 2021 Fikk du ikke liste av megler? Da jeg solgte for 6 år siden lå det liste over alt som måtte gjøres i mappen jeg fikk av megleren. Anonymkode: 3dd8e...da3
mr. Skrevet 23. januar 2021 #9 Skrevet 23. januar 2021 Nerine_ skrev (16 minutter siden): Nei, strøm avsluttes, og evnt overføres, under overtakelsen av boligen. Det er endel av protokollen man går igjennom. Ja riktig ,men før mann kommer til overtakelsen så informerer man strømselskapet at den og den dato er vi ikke lenger kunde på denne adressen. På overtakelses dato sender mann kwh stand og ferdig. Og mann kan ikke overføre strøm på ny eier ? Hva menes med det egentlig ? Ny eier står ansvarlig for å skaffe avtalle med hvilken som helst strømselskap de vil. Og selv om de ikke gjør noe så får de uansett strøm levert men til høøøøy pris.
tdm900 Skrevet 23. januar 2021 #10 Skrevet 23. januar 2021 mr. skrev (5 minutter siden): Ja riktig ,men før mann kommer til overtakelsen så informerer man strømselskapet at den og den dato er vi ikke lenger kunde på denne adressen. På overtakelses dato sender mann kwh stand og ferdig. Og mann kan ikke overføre strøm på ny eier ? Hva menes med det egentlig ? Ny eier står ansvarlig for å skaffe avtalle med hvilken som helst strømselskap de vil. Og selv om de ikke gjør noe så får de uansett strøm levert men til høøøøy pris. Ny må selv si i fra når denne flytter inn.
Nerine_ Skrevet 23. januar 2021 #11 Skrevet 23. januar 2021 mr. skrev (6 minutter siden): Ja riktig ,men før mann kommer til overtakelsen så informerer man strømselskapet at den og den dato er vi ikke lenger kunde på denne adressen. På overtakelses dato sender mann kwh stand og ferdig. Og mann kan ikke overføre strøm på ny eier ? Hva menes med det egentlig ? Ny eier står ansvarlig for å skaffe avtalle med hvilken som helst strømselskap de vil. Og selv om de ikke gjør noe så får de uansett strøm levert men til høøøøy pris. Nei ikke overføre på den måten, dårlig formulert av meg. Men det vanlige er å velge et selskap under gjennomgang av protokollen, også endre det etterpå. Det er iallefall det som er enklest.
mr. Skrevet 23. januar 2021 #12 Skrevet 23. januar 2021 tdm900 skrev (2 minutter siden): Ny må selv si i fra når denne flytter inn. Det spiller ingen rolle når ny eier flytter inn. Det er overtakelsesdatoen som har alt å si. F.e. vi hadde overtakelsen den 15.12 kl.15 ,alt gikk som det skal ,kwh ble avlest av megler og gamle og nye eier signerte papirer. Fra den tidspunktet ble vi ansvarlig for strøm i huset selv om vi flytta inn 01.02 året etter.
mr. Skrevet 23. januar 2021 #13 Skrevet 23. januar 2021 Nerine_ skrev (3 minutter siden): Nei ikke overføre på den måten, dårlig formulert av meg. Men det vanlige er å velge et selskap under gjennomgang av protokollen, også endre det etterpå. Det er iallefall det som er enklest. Enklest blir vel å finne strømselskap før mann kommer til protokollen også kjøre på med de. Jeg gjør sånn. Sef. En kan gjøre som du sier og ,eventuelt høre med megler ,de er selgere de og har flere stfømselskaper de samarbeider med og får en del penger for hver avtalle de fikser. Det siste anbefaler jeg ikke men hvem er jeg å anbefale noe liksom !?
tdm900 Skrevet 23. januar 2021 #14 Skrevet 23. januar 2021 mr. skrev (22 minutter siden): Det spiller ingen rolle når ny eier flytter inn. Det er overtakelsesdatoen som har alt å si. F.e. vi hadde overtakelsen den 15.12 kl.15 ,alt gikk som det skal ,kwh ble avlest av megler og gamle og nye eier signerte papirer. Fra den tidspunktet ble vi ansvarlig for strøm i huset selv om vi flytta inn 01.02 året etter. Flytter inn eller tar over nøkkel blir nå ett fett. Og man flytter selvsagt inn når man selv ønsker. Det er jo overtakelsedatoen som gjelder uansett.
dillyduzit Skrevet 23. januar 2021 Forfatter #15 Skrevet 23. januar 2021 AnonymBruker skrev (5 timer siden): Fikk du ikke liste av megler? Da jeg solgte for 6 år siden lå det liste over alt som måtte gjøres i mappen jeg fikk av megleren. Anonymkode: 3dd8e...da3 Fikk bare kontrakten som vi skrev under på kontraktmøtet 🙃
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå