tussi84 Skrevet 18. januar 2021 #1 Skrevet 18. januar 2021 Jeg har begynt å tenke over en problemstilling som jeg håper ikke blir aktuell, for jeg finner ingen løsning på dette. Min farmor bor fortsatt hjemme, men er ikke i stand til å bevege seg. Hun klarer derfor ikke å legge matvarer på plass. Det siste året har det vært familien som handler for henne og putter matvarer på plass i kjøleskapet. Det er hjemmesykepleie som smører Mat til henne når de er der 4 ganger per dag,en de handler ikke. Dette får meg til å tenke på hva gjør vi, hvis min farmor skulle havne i karantene eller isolasjon? Da kan vi jo ikke dra til henne for å legge matvarer på plass. Hvordan skulle vi løst det?
Drizzt Skrevet 19. januar 2021 #2 Skrevet 19. januar 2021 En mulighet er å ha en person som bor med henne og er i karantene og isolasjon sammen med henne i denne perioden. Selvfølgelig med avstand og smittevernutstyr. Hun blir sikkert glad for litt selskap også Jeg ville trolig prøvd å løse det på denne måten.
KvinneguidenBruker Skrevet 19. januar 2021 #3 Skrevet 19. januar 2021 tussi84 skrev (På 18.1.2021 den 20.53): Jeg har begynt å tenke over en problemstilling som jeg håper ikke blir aktuell, for jeg finner ingen løsning på dette. Min farmor bor fortsatt hjemme, men er ikke i stand til å bevege seg. Hun klarer derfor ikke å legge matvarer på plass. Det siste året har det vært familien som handler for henne og putter matvarer på plass i kjøleskapet. Det er hjemmesykepleie som smører Mat til henne når de er der 4 ganger per dag,en de handler ikke. Dette får meg til å tenke på hva gjør vi, hvis min farmor skulle havne i karantene eller isolasjon? Da kan vi jo ikke dra til henne for å legge matvarer på plass. Hvordan skulle vi løst det? Ville ikke hjemmesykepleier kunne hjulpet?
Dhllgfehl Skrevet 19. januar 2021 #4 Skrevet 19. januar 2021 Da legger dere eller hjemmesykepleien inn i kjøleskap, men har på dere beskyttelsesutstyr 🙂 Ingenting å bekymre seg for, dette har skjedd flere ganger allerede med forskjellige hjemmeboende. Også folk som er covid-positive.
Anbefalte innlegg