Flugelhorn Skrevet 12. august 2005 #1 Skrevet 12. august 2005 Har pratet om bryllup siden januar, og har hele tiden tenkt " er over 1,5 år til, har god tid...." Men tiden har plutselig fløyet, og vi vil gifte oss 5 august neste år, det er mindre en 1 år igjen! Får litt panikk når jeg leser om andre som har alt klart til punkt og prikke hvor skal vi begynne??? Eneste vi har klart er hvilken kirke og prest vi vil ha, men har enda ikke reservert.. Begynner vi å få dårlig tid? Har hele tiden tatt det med ro, og sagt at jeg skal ikke slite meg ut med planlegging, men akkurat nå ser det ut til å gå adundas Hvor lang tid brukte dere på å planlegge? Følte dere det var for lite/akkurat passe med tid?
Gjest Gjest_dyveke_* Skrevet 12. august 2005 #2 Skrevet 12. august 2005 Vi hadde fem måneder på oss, og hadde mer enn god tid til å planlegge. Slapp av, det er da absolutt ikke noe å stresse med
liv Skrevet 12. august 2005 #3 Skrevet 12. august 2005 Bestill kirken nå, Finn ut hvor dere skal ha festen og bestill stedet. Bestill fotograf og frisør om dere vil ha noen spesiell. Så kan du ta det med ro i noen måneder til!
Gjest Melk Skrevet 12. august 2005 #4 Skrevet 12. august 2005 Vi brukte 8 mnd fra forlovelse til bryllupp med 55 gjester. Holdt i massevis, så slapp helt av!
tommeline Skrevet 12. august 2005 #5 Skrevet 12. august 2005 Kirke og lokale er lurt å bestille snart (en dell steder blir i alle fall både kirker og lokaler fullbooket ganske fort). Vi hadde kirke, lokale og ca antall gjester klart ganske tidlig (litt over 1 år før), resten ordnet vi siste halvåret. Så du har god tid!
smilepia Skrevet 12. august 2005 #6 Skrevet 12. august 2005 (endret) Vi giftet oss 2.juli i sommer, og fikk først lov å bestile kirken 15.sept i fjor. Så vi brukte altså 9,5 mnd på planleggingen. Pluss selvsagt noen måneder i forkant på å diskutere generellt om vi skulle giftes i kirke, Norge, størrelsesorden og sannt da. Det var mer enn god nok tid. Så bare slapp helt av. Du trenger ikke stresse (enda ) Men soiom de andre sier - det er lurt å booke kirke og selskapslokalet så tidlig som mulig, for å sikre at dere får det dere ønsker. Gjerne kanskje også fotograf og evt frisør dersom dere vet hvem dere vil ha og der er stor rift om disse. Alle andre detaljer kommer på plass etterhvert. Husk at det er dem som har planlagt og holdt bryllup på bare 2 mnds "varsel" også - og det har blitt flotte selskap det også. Endret 12. august 2005 av smilepia
linky Skrevet 12. august 2005 #7 Skrevet 12. august 2005 Vi brukte 11 mnd til å planlegge vårt bryllup med ca. 60 gjester. men vi hadde vel 2 mnd der vi ikke holdt på med noen bryllups forbredelser. så god tid har du ja. lykke til
Jannibrud Skrevet 12. august 2005 #8 Skrevet 12. august 2005 Vi var riktignok ikke mer enn 17, men skulle like fullt ha kirke, prest, lokale, brudekjole etc. Vi hadde 3 mnd. på oss, gikk helt fint det også!
Flugelhorn Skrevet 12. august 2005 Forfatter #9 Skrevet 12. august 2005 Bra å se at vi har tid på oss, men som dere sier bør vi få fingeren ut med å bestille lokale (hvertfall finne et ) og kirke... Småtinga får vi ta ettert hvert, tiden går plutselig alt for fort... Men må innrømme at det blir litt skummelt med å bestille kirke også, da blir det liksom virkelig, at vi skal gifte oss
Lassie Skrevet 12. august 2005 #10 Skrevet 12. august 2005 Du har goood tid!! Vi begynte å planlegge bryllupet når det var litt over et år igjen, og vi er så godt igang at jeg tror vi kan drøye mye mer planlegging i godt over et halvt år før vi trenger å begynne på igjen Hørte så mange si at å planlegge et bryllup tok så mye tid at de var glad de regnet et år osv, så jeg var jo redd det skulle bli knapp med tid, men ser jo nå at etter all vår planlegging kunne vi fint ha giftet oss før vi kommer til årsskifte uten problemer.. hehe..
Gjest Litjtuppa Skrevet 12. august 2005 #11 Skrevet 12. august 2005 Hei Giftes06!! Jeg skal også gifte meg 5.august neste sommer!! Har ikke kommet så langt enda vi heller, så det er godt å høre at det er flere som ikke har kommet så langt i planlegginga! Det eneste vi har gjort, er å reservere/bestille fotograf, (noen som er populære og flinke, MÅ bestille tidlig hos dem..) og bestemt kirken der vi skal gifte oss. Blir i kirka mi da Selskapet har vi tenkt å ha i grendahuset i nabobygda der forloveden min bor, men har ikke bestilt det enda, ikke så stor pågang i de småe bygdene der vi bor Hadde nok vært annerledes om vi skulle feire midt i Oslo.. Vi tenkte også i jula at det er leenge til neste sommer, men det går jaggu fort! Under ett år til jeg skal gifte meg, helt uvirkelig!! Nesten litt skummelt å ha bestemt og reservert fotografering, men samtidig godt å ha noe fastlagt, det begynner å gå opp for meg at det virkelig skal skje!! Blir gøy!! Ble litt langt dette innlegget, men måtte bare fortelle deg at det ikke er bare dere som ikke har så mye i boks Lykke til
Gjest mn Skrevet 12. august 2005 #12 Skrevet 12. august 2005 skal gifte meg 2 uker før dere,jeg vil anbefale å bestille toastmaster hvis ikke dere skal ha en i familien,han jeg skulle ha var begynt å bli fullbooket.blir kjempe gøyt,skal kose meg med invitasjoner i vinter.
Lula Skrevet 12. august 2005 #13 Skrevet 12. august 2005 Begynner vi å få dårlig tid? ← NEI, dere har allverdens med tid! Det er tross alt ikke så mye jobb å arrangere et bryllup, at man trenger et år eller mer på det (skjønner ikke hvor folk har det fra). Mitt råd: Finn ut hva slags stil/type bryllup dere ønsker Sett opp et budsjett Lag arbeids/huskeliste Deretter er det bare å ta en ting om gangen og vips.... er alt klart. Og et lite tips til: Heng dere ikke for mye opp i små detaljer som ingen likevel legger merke til, men som kanskje tar uendelig med tid og koster langt mer enn det smaker. Det skal være kos og ikke stress! Sett bort så mange oppgaver dere kan til folk dere stoler på. Folk vil ofte gjerne bidra og blir glade for å bli spurt om hjelp.
Boogie Skrevet 12. august 2005 #14 Skrevet 12. august 2005 Lokalet og andre ting som du vil ha en bestemt person til å gjøre, f.eks frisør eller fotograf, da burde du bare bestille de.. Ellers er det mye småting som kommer etterhvert som tiden nærmer seg, så du har fortsatt god tid
Catzy Skrevet 13. august 2005 #15 Skrevet 13. august 2005 Book kirke og festlokale nå. Disse er så store ting at du helst ikke vil trenge å bekymre deg over disse. KJolen bør du bestille 4-6 mnd før bryllupet, så ikke noe stress med det helt enda. Men du kan jo begynne å titte. Surt å finne ut at drømmekjolen har 6 mnd leveringstid når det er 5 mnd igjen til bryllupet. Har dere tenkt på antall gjester? Det meste av gjestelisten kan dere jo gjøre unna nå, så ser dere hva slags rammer bryllupet får. Catzy
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå