Totalya Skrevet 11. august 2005 #1 Skrevet 11. august 2005 (endret) Skal ha selskap å tenkte å lage nachos. Vi blir 10-15 stk. Hvordan ville dere gjort det, og hva salgs tilbehør? Endret 14. august 2005 av Totalya
Arkana Skrevet 11. august 2005 #2 Skrevet 11. august 2005 Jeg brer nachoschips oppå et stekebrett. Jeg steker hakket løk, hvitløk, chili og kjøttdeig og har på tacokrydder og vann og lar putre noen minutter. Fordeler dette over chipsene. Over det har jeg salsa, skivede cherrytomater, strimlet purre og revet ost og gratinerer i ovnen. Serverer det med salat, rømme og guacamole.
Fakse Skrevet 12. august 2005 #3 Skrevet 12. august 2005 Jeg fikk servert nachos med aioli som tilbehør i forrige uke. Det høres sært ut men var utrolig godt. Noen ganger slår jeg på stortromma og kjøper skikkelig gul cheddar til nachos, synes det blir ekstra godt da men det er jo litt vanskelig å få tak i.
Grooo Skrevet 14. august 2005 #4 Skrevet 14. august 2005 Vi hadde taco til 20 stk. tidligere i vår. Lagde noen "taco-pizza-snurrer" i tillegg, hadde dem i frysen og tinte opp samme dag. Ganske kjekt, så blir det ikke så mye å styre med rett før gjestene kommer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå