miss Skrevet 11. august 2005 #1 Skrevet 11. august 2005 Min gutt på 6 år har sin første skoledag,jeg jobber. Har jeg krav på fri med lønn? noen som vet
Thomasine Skrevet 11. august 2005 #2 Skrevet 11. august 2005 Nei, jeg vet ikke sikkert, men det tror jeg! Uansett er dette absolutt en av de dagene man bare MÅ ta seg fri - med eller uten lønn... Dagen er kjempekoselig, gled deg!! :)
LilleBille Skrevet 11. august 2005 #3 Skrevet 11. august 2005 Det er da vel egentlig ingen grunn til at du skal ha fri med lønn. Det er vel heller ikke noen rettighet å få fri - men jeg er enig med Thomasine - det er en av de dagene man MÅ ta seg fri - med eller uten lønn.
miss Skrevet 11. august 2005 Forfatter #4 Skrevet 11. august 2005 Fri ,skal jeg ha uansett...selvfølgelig, Hurra for førsteklassingen min. jobber natta og går av natta og skal på igjen,men det går vel. Sove får en gjøre når en blir gammel :grine2:
Gjest Violetta Skrevet 11. august 2005 #5 Skrevet 11. august 2005 Har du ikke en feriedag du kan bruke?
miss Skrevet 11. august 2005 Forfatter #6 Skrevet 11. august 2005 ferie dag,sikkert mulig det Undersøker på mandag..da er det slutt på ferien.
7v8 Skrevet 11. august 2005 #7 Skrevet 11. august 2005 Er du sikker på at skolen begynner på dagtid? På veldig mange skoler begynner 1. klasse på kvelden, ofte i femtida
miss Skrevet 12. august 2005 Forfatter #8 Skrevet 12. august 2005 Ja første skole dag beg, kl 10.30. den store dagen
Gjest Gjest Skrevet 12. august 2005 #9 Skrevet 12. august 2005 Er du sikker på at skolen begynner på dagtid? På veldig mange skoler begynner 1. klasse på kvelden, ofte i femtida ← Hvor har du hørt dette? Aldri hørt om, sikker på at det ikke er i fremtida du mener
Brunhilde Skrevet 12. august 2005 #10 Skrevet 12. august 2005 Er du sikker på at skolen begynner på dagtid? På veldig mange skoler begynner 1. klasse på kvelden, ofte i femtida ← Hvor er dette? Har jeg aldri hørt om! At man tar fri første skoledag, en av de viktigste dagene for barna, er en selvfølge!
Gjest Gjesta Skrevet 13. august 2005 #11 Skrevet 13. august 2005 (endret) Jeg har aldri hørt om en skole som begynner på kvelden....... Jeg tar meg fri første skoledag hvert eneste år, jeg, syns det er så koselig å ta en lang frokost og snakke med ungene om årets forventninger.... -og naturligvis å følge dem ned, se på klasserommene deres, hilse på læreren..... I år begynner prinsessen i sjuende, så det er siste gang jeg får fulgt henne....... Endret 13. august 2005 av Tex
Gjest Kålungen Skrevet 14. august 2005 #12 Skrevet 14. august 2005 Her begyner førsteklassingene sin første skoledag på kvelden. Førsteklassingene møtte opp på skolen 17.30, veldig kjekt! Dette er for å gi de en myk start første dagen, uten alle de "store" barna som løper rundt. Så det er nok ikke bare i fremtida nei
Ugla Skrevet 14. august 2005 #13 Skrevet 14. august 2005 Min gutt på 6 år har sin første skoledag,jeg jobber. Har jeg krav på fri med lønn? noen som vet ← Tok en titt i "Personalhåndboken" (kommunenes). Der er ikke skolestart nevnt under "velferdspermisjon med lønn" (men derimot i "spesielle tilfeller for tilvenning i barnehage"). Så jeg tviler på om du har rett på fri med lønn, men permisjon uten lønn skulle vel ikke være vanskelig å få (dersom det var jeg som skulle behandle søknaden din, hadde jeg sett på det som "en grei grunn" til permisjon uten lønn!). Lykke til med "stor skolegutt"!
AUF Skrevet 15. august 2005 #14 Skrevet 15. august 2005 DU HAR KRAV PÅ FRI MED LØNN!!!!!! Såkalt permisjon i en dag. Men det bør helst søkes om på forhånd. Det tar vel en dag eller to, alt etter arbeidsplass
Gjest Gjesta Skrevet 15. august 2005 #15 Skrevet 15. august 2005 DU HAR KRAV PÅ FRI MED LØNN!!!!!! Hvor står det hen?
miss Skrevet 15. august 2005 Forfatter #16 Skrevet 15. august 2005 Hvor står det hen?Krav på fri med lønn?? lurer? vil gjerne ha det svart på hvitt!
Gjest Madeline Skrevet 15. august 2005 #17 Skrevet 15. august 2005 Mannen min har fått fri med lønn på den første skoledagen til alle 3 ungene. Trådstarter: Undersøk på arbeidsplassen om du også har rett på det.
Gjest Embla s Skrevet 15. august 2005 #18 Skrevet 15. august 2005 Der jeg jobber kan man søke velferdspermisjon 10 dager i året. Gyldige grunner er f.eks tilvenning i bhg (3 dager), 1. skoledag i 1. klasse (1 dag).
miss Skrevet 16. august 2005 Forfatter #19 Skrevet 16. august 2005 Jeg har søkt perm med lønn,og venter å ser men tror det blir innvilget samme som tilvenning i barnehage. eneste er at det kan være vanskelig å få folk,på natt(er leid en ekstra p.g.a jobb situasjon) hele døgnet og da blir det lite folk å ta av,når de faste er borte!!! Det er ikke mitt problem
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå