Gå til innhold

Hvem av dere er disse idiotene som ødelegger for alle andre?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her er vel fullversjonen: https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/bnXK1B/trondheim-vurderer-strengere-tiltak

Quote

 

Han forteller at de gjennom smittesporingen har avdekket miljøer som planlegger omfattende sosial kontakt i julen og at folk ikke møter opp til testing.

– Noen har også vært utenlands uten å gå karantene når de kommer tilbake. Det hevdes at de blant annet har vært på Ibiza, sier han til VG.

 

Jeg kjenner jeg blir både sint og matt når jeg leser slikt. Går det an å ha så lite ansvarsfølelse? Man kan faktisk bli alvorlig syk selv om man er under 50 år, det er folk i 20- og 30-årene som har ligget på intensivavdeling i Norge. 

Det eneste vi kan håpe på er at naboene til festen sier i fra til politiet, og at festdeltakerne får en saftig bot. Det er dessverre noen mennesker som trenger negativ ytre stimulans (bøter eller fengsel) for å klare å handle korrekt.

  • Liker 3
Skrevet
Just now, KvinneguidenBruker said:

Ofte religiøse miljøer er det ikke?

I dette tilfellet ser det ut til å være vanlige folk, gjerne litt yngre, som vil ta seg en fest.

  • Liker 2
Skrevet
KvinneguidenBruker skrev (3 minutter siden):

Ofte religiøse miljøer er det ikke?

Om du kaller festmiljøet (mistenker rave-miljø ref. Grottefesten) en religion, så ja. God is their DJ, tross alt. 

  • Liker 7
Skrevet
KvinneguidenBruker skrev (6 minutter siden):

Ofte religiøse miljøer er det ikke?

I menigheten hvor jeg går så er vi flinke med å holde avstand. Vi er velsignet og tror på at Gud beskytter oss, men det er de eldste i menigheten som tar avgjørelsene.

Selv om det er pandemi er det lov å bruke hode. Ikke en eneste av menighetens 168 medlemmer har blitt syke og vi har testet alle medlemmene fire ganger per måned med hurtig test. Vi operer ikke med en meters regelen, men to meter som minimum.

  • Liker 1
Gjest Blondie65
Skrevet
KvinneguidenBruker skrev (16 minutter siden):

Ofte religiøse miljøer er det ikke?

Jeg lurer på hvilke religiøse miljøer som har for vane å dra til Ibiza?

Skrevet
Blondie65 skrev (18 minutter siden):

Jeg lurer på hvilke religiøse miljøer som har for vane å dra til Ibiza?

Det lurer jeg også på 😅

Skrevet (endret)

 Her om dagen sa en bekjent som jobber i en butikk til en kunde at han pent måtte bruke munnbind i butikken. Han fikk en rystende melding tilbake : "Hold kjeft din jævla handikappa idiot, Kunden sa han tilhørte en viss religion og at de ikke trengte å bruke munnbind. " vedkommende er handikappet og ble selvfølgelig veldig lei seg. Dette var på Oslo øst.. 

Endret av NorthernLight
  • Liker 2
Skrevet

Nok av idioter her i Oslo også, det er ikke lenger siden enn lørdag at noen hadde smittefest i gården. 

  • Liker 2
Skrevet
PassionatePatti skrev (2 minutter siden):

Nok av idioter her i Oslo også, det er ikke lenger siden enn lørdag at noen hadde smittefest i gården. 

Det kan man trygt si. 

  • Liker 2
Skrevet

Det paradoksale er at fordi noen bryter reglene, reagerer makthaverne med å gjøre det strengere for de som følger dem. De som driter i reglene vil jo fortsette å drite i dem uansett. 

  • Liker 6
Skrevet

At dere ikke ser hva som foregår. Splitt og hersk, gjør folk til angivere så blir jobben lettere.

"There’s something strange going on in this house
It’s like we’re pushing all these buttons
Trying to start a war amongst ourselves"

 

  • Liker 1
×
×
  • Opprett ny...