Gugglo Skrevet 18. desember 2020 #1 Skrevet 18. desember 2020 Nesten 1.000 personer har vært utsatt for seksuell trakassering i politiet i 2020. Det betyr at seksuell trakassering ikke bare skjer dagligdags i politiet, det skjer flere ganger om dagen. Sitat Undersøkelsen viser at 6,6 prosent, eller 904 medarbeiderne i politiet har vært utsatt for ulike typer seksuell trakassering det siste året. https://www.tv2.no/nyheter/11846645/ Som om det ikke er ille nok i seg selv så er voldtekt heller ikke fremmed i politiet. Sitat – Det mest alvorlige jeg leser, er at 10 personer i politiet har blitt tvunget til seksuelle handlinger av en kollega i løpet av 2020. Det smerter å bli presentert for slike funn, sier Bjørnland. Da er det ikke rart at over 80% av alle voldtektssaker blir henlagt. Når det er så mange i politiet som har slike holdninger. Sitat Over 80 % av alle anmeldte voldtekter i Norge blir henlagt, og kun 1 av 10 voldtektssaker ender med fellende dom, i følge en rapport fra Riksadvokaten. I tillegg til dette estimerer enkelte kilder at kun en av ti som opplever voldtekt anmelder forbryteren. Dette innebærer at den aller største majoriteten av voldtekter ikke straffes. https://www.overgrep.no/hvorfor-blir-sa-mange-overgrepssaker-henlagt/
Gjest kylling1 Skrevet 18. desember 2020 #2 Skrevet 18. desember 2020 Altså, seksuell trakassering og voldtekter skjer overalt. Har både mann og mange venner og bekjente i politiet - både kvinner og menn - og alle er stort sett utrolig fornøyd. Råtne epler finnes overalt, men folk flest virker helt normale og oppegående, og har mye bedre sans og respekt for rett og galt og situasjonsvurdering enn folk flest. Kjenner absolutt ingen som kjenner seg igjen i knulletorsdag og slikt. Ser du på julebordene til store private virksomheter finner du nok mye mer stygge saker enn i politiet vil jeg tro - det er virkelig rølpefester rundt omkring og utrolig mye rart som skjer. Husk også på at dette er en stor etat og da er tallene nok ikke veldig høye vil jeg tro når du ser på antall ansatte.
Gjest kylling1 Skrevet 18. desember 2020 #3 Skrevet 18. desember 2020 Gugglo skrev (7 minutter siden): Nesten 1.000 personer har vært utsatt for seksuell trakassering i politiet i 2020. Det betyr at seksuell trakassering ikke bare skjer dagligdags i politiet, det skjer flere ganger om dagen. Som om det ikke er ille nok i seg selv så er voldtekt heller ikke fremmed i politiet. Da er det ikke rart at over 80% av alle voldtektssaker blir henlagt. Når det er så mange i politiet som har slike holdninger. Forresten, 10 har blitt tvunget til seksuelle handlinger - det er sikkert det er snakk om voldtekt. Synes ikke det tallet var så veldig høyt (selv om det er 10 for mye så klart!!).
Gugglo Skrevet 18. desember 2020 Forfatter #4 Skrevet 18. desember 2020 kylling1 skrev (3 minutter siden): Forresten, 10 har blitt tvunget til seksuelle handlinger - det er sikkert det er snakk om voldtekt. Synes ikke det tallet var så veldig høyt (selv om det er 10 for mye så klart!!). Jeg er ganske sikker på at du ville synes 1 voldtekt var et høyt tall hvis det var deg det gjaldt.
Gjest sunriseandsunset Skrevet 18. desember 2020 #5 Skrevet 18. desember 2020 Hvor stor tror dere sjansen for at en politimann som anmelder en politikvinne for seksuell trakassering/voldekt kommer til å bli trodd?
SoWhat? Skrevet 18. desember 2020 #6 Skrevet 18. desember 2020 kylling1 skrev (7 minutter siden): Forresten, 10 har blitt tvunget til seksuelle handlinger - det er sikkert det er snakk om voldtekt. Synes ikke det tallet var så veldig høyt (selv om det er 10 for mye så klart!!). Det er høyt nok, og det er kun det som er kjent. At slikt skjer "over alt" er et merkelig argument. Det er politiet vi må ha mest tillit til når vi er utsatt for kriminelle handlinger. Det er dem vi skal måtte stole 100% på. Så det er verre når slikt skjer i den etaten. Der tror jeg alle kan være enige i. Kjæresten min jobber også i politiet, men han bagatelliserer ikke, og syns det er tragisk at dette skjer.
Gjest kylling1 Skrevet 18. desember 2020 #7 Skrevet 18. desember 2020 (endret) SoWhat? skrev (23 minutter siden): Det er høyt nok, og det er kun det som er kjent. At slikt skjer "over alt" er et merkelig argument. Det er politiet vi må ha mest tillit til når vi er utsatt for kriminelle handlinger. Det er dem vi skal måtte stole 100% på. Så det er verre når slikt skjer i den etaten. Der tror jeg alle kan være enige i. Kjæresten min jobber også i politiet, men han bagatelliserer ikke, og syns det er tragisk at dette skjer. Det går an å ha to tanker i hodet samtidig. At alle voldtekter og seksuell trakassering er trist og forferdelig (uansett om deg er i politiet eller andre steder!) er det vel ingen som ikke er enig i. Men å si at seksuell trakassering er dagligdags i politiet er blåst ut av dimensjoner etter det jeg kjenner til. Dermed mener jeg så klart ikke at man ikke skal ta de tilfellene alvorlig som dukker opp. Det er ingen som bagatelliserer noe her, i så fall har du misforstått det jeg skrev. Her diskuteres det som om politiet er unikt, men det er jo ikke det. Folk er like forskjellige her som på andre arbeidsplasser - og dermed er det både folk som er normale og folk som er idioter. Synes det blir feil å tolke enkeltindividers handlinger som at «hele politiet» er sånn - for det stemmer jo rett og slett ikke (nei, det er igjen ikke en bagatellisering eller forsvar av slike handlinger). sunriseandsunset skrev (25 minutter siden): Hvor stor tror dere sjansen for at en politimann som anmelder en politikvinne for seksuell trakassering/voldekt kommer til å bli trodd? Akkurat det blir tatt veldig alvorlig vil jeg tro de aller fleste steder! Endret 18. desember 2020 av kylling1
Guri-Guri Skrevet 19. desember 2020 #8 Skrevet 19. desember 2020 Et bevis for at store deler av befolkningen ikke tåler porno?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå