Gjest Misbruker Skrevet 8. august 2005 #1 Skrevet 8. august 2005 Jeg ruser meg på piller og jeg orker ikke slutte....Når jeg prøver å holde meg unna så blir alt bare så grusomt og vondt, så jeg må bare ta dem. Jeg lyver for alle, og føler meg som en grusom person. Jeg vet ikke helt hva jeg ønsker å si med dette innlegget, men jeg måtte bare få skrevet det av meg. Fint å kunne være anonym. Jeg skrev også et innlegg før idag, men det ble slettet. Er det noen andre som er i min situasjon? Jeg kunne tenkt meg en støttegruppe, feks en yahoogruppe. Noen som ville vært med på noe sånt?
Gjest gjest1 Skrevet 8. august 2005 #2 Skrevet 8. august 2005 Hei! Har du vært på avrusning noen gang? Bare lurer på om du har forsøkt å slutte med hjelp, eller kun på egen hånd?
Gjest Misbruker Skrevet 8. august 2005 #3 Skrevet 8. august 2005 Ja , var på avrusing og behandling for noen år siden, da på grunn av andre stoffer. Var rusfri i 3 år etter det men så "oppdaget" jeg piller for ca et år siden og brukt de siden da. Har hatt noen opphold i år, men det har ikke vært noe særlig. SÅ jeg har prøvd begge deler
Gjest Gjest Skrevet 8. august 2005 #5 Skrevet 8. august 2005 Benzodiazepiner? ← ja, og andre sovetabletter, smertestillende, og adhd medisin
Gjest gjest1 Skrevet 8. august 2005 #6 Skrevet 8. august 2005 rustelefonen yahoo grupper tror jeg du finner her diskusjonsforum etc kanskje du kan finne noe nyttig på disse adressene? Linker, folk å diskutere med osv? skjønner du sliter, jeg har dessverre ikke kompetanse til å hjelpe deg noe særlig. skulle ønske jeg hadde det. lykke til ihvertfall
Gjest misbruker Skrevet 9. august 2005 #7 Skrevet 9. august 2005 takk for linkene. Er mest interessert i å høre fra andre her med samme problem.
Gjest Ananas Skrevet 9. august 2005 #8 Skrevet 9. august 2005 Elizabeth Wurtzel har skrevet ei bok om avhengighet som heter "Mer. Nå. Igjen." Jeg synes det var ei bra bok.
Gjest gjest1 Skrevet 9. august 2005 #9 Skrevet 9. august 2005 To kamerater av meg er iallfall bevis på at det ikke er noe særlig å holde på med, de fikk noen piller av noen (de tar piller ofte, så en skulle jo tro de iallfall hadde vett til å spørre hva det var) iallfall resulterte det i at begge to ble impotente over en tid og han ene havna på sykehus. Dessuten har kusina mi havna på sykehus pga piller så det bør jo være god nok grunn til å slutte. Ville du ikke vært mer deppa av å ligge på et sykehus og ikke få pillene dine, enn å velge selv å ikke ta dem?
Gjest misbruker Skrevet 9. august 2005 #10 Skrevet 9. august 2005 Elizabeth Wurtzel har skrevet ei bok om avhengighet som heter "Mer. Nå. Igjen." Jeg synes det var ei bra bok. ← Jeg har lest den, og den var skikkelig bra!!
Gjest gjest1 Skrevet 9. august 2005 #11 Skrevet 9. august 2005 selv om trådstarter sikkert er klar over det, vil jeg bare legge til at å bråslutte med slike preparater (f.eks Sobril) på egen hånd kan være direkte farlig pga risiko for kramper og andre lumske abstinenssymptomer. nedtrapping under kyndig veiledning og hjelp fra lege og helsepersonell er helt nødvendig.
Gjest Gjest Skrevet 9. august 2005 #12 Skrevet 9. august 2005 Det er jo ikke så lett å bare slutte... Har noen familiemedlemmer som sliter, en er død, andre jobber med saken... Men jeg tror vel det at hadde det bare vært å kutte ut så hadde de gjort det... Men jeg håper virkelig at du og andre greier det, trådstarter. Og du har jo klart det før! Jeg vet dessverre ikke om noen samtalegrupper på nettet, men det finnes sikkert! Søk og let. Lykke til!
Gjest en annen misbruker. Skrevet 9. august 2005 #13 Skrevet 9. august 2005 Hei. Du er i hvertfall ikke alene. Selv rusert jeg meg på paralgin forte, valium, stesolid, sobril og somadril. De to førstnevnte er de jeg er/var mest avhengig av. Nå for 4 uker siden så bestemte jeg i samarbeid med min mor for å slutte. Og hittill har det gått greit. har gått ned fra 10-12 paralginforte til en kvart om dagen (for å holde magen stabil, skal slutte med det også snart). Beroliggende misbrukte jeg kun i perioder, og tar kun en ved behov nå. Så, det GÅR ANN å slutte. Jeg har selv syntes at dette har vært mye lettere enn hva jeg trodde, men det som hjalp meg var å tenke på alt det positive som ville skje hvis jeg sluttet. Jeg la jo på meg masse i vekt av pillene, og det plaget meg. Bare en uke etter raste jeg ned flere kilo (vannansamling) og bare det motiverte meg til å kutte ned. Huden min har allerede fått tilbake gløde, jeg gjør ting som jeg ikke gjorde før når jeg var sløv. Tegning har igjen begynt å interrisere meg, rydding, trening, dansing, ja masse. Legg deg enten inn på avrusning eller slutt selv. Det beste er vel om du forteller en som står deg nær hva som har skjedd slik at han/hun kan hjelpe deg? Så faktisk på dr.phil i dag, og en kvinne der misbrukte flere type piller. Han fortalte henne at hvis hun fortsatte sånn så ville hun se ut som en 70åring innen 2 år... Det skremte livet av meg i allefall. Noen er det lett for å slutte (som meg), mens andre syns det er veldig vanskelig. Jeg har selv vært pillemisbruker i 2 år nå, og endelig føler jeg meg fri. Hilsen jente 24.
Gjest en annen misbruker Skrevet 9. august 2005 #14 Skrevet 9. august 2005 Jo en ting... En ting som kan hjelpe, men som høres ut som en bagatell er å finne deg en hobby. F.eks trening, maling, sying...alt etter ønsket. Det hjelper på. Noe jeg også gjorde var å unne meg godteri når jeg følte suget etter tablettene. Høres kanskje ut som en bagatell, men det hjelper.
Gjest Myztica Skrevet 10. august 2005 #15 Skrevet 10. august 2005 Du kan, i tillegg til å finne deg en hobby, sette deg små delmål. Hvis man sier til seg selv at man ALDRI skal røre piller mer, kan det kanskje virke som et stort mål og man kan ofte bli skuffet over seg selv hvis man sprekker. Sett deg små delmål, f.eks at du ikke skal ta piller på hele dagen (eller to dager, ei uke osv....) Men du må finne ut selv hva som passer best for deg. Ting som funker for en, trenger ikke funke for alle andre. Ville bare gi deg et tips jeg da! Men du har kommet et stort skritt framover ved å bare innrømme det til deg selv. Du har klart det før, og der har du jo et stort pluss da Vet at det er lettere sagt enn gjort, men jeg vil ønske deg LYKKE TIL
Gjest synseren Skrevet 10. august 2005 #16 Skrevet 10. august 2005 Når kan man defineres som pillemisbruker? Er det når en tar flere tabletter enn det legen foreskriver? Hvorfor skriver legen din ut alle disse vanedannende medisinene til deg? Du får jo bare et nytt problem, avhengighet. Dessuten må du bli veldig sløv av alle medisinene også? Livet skal nytes med alle sansene åpne vettu Ønsker deg iallefall lykke til å håper du klarer å kutte ned på medisinene.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå