Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har prøvd i noen mnd nå etter bruk av spiralen i 4år. Jeg ble gort gravid før, så antar at spiralen har påvirket? 

Hvordan er det mulig å ikke bli gravid da jeg hadde sex dagene før eggeløsning og rundt eggeløsning? Pleier å kjenne den . Dessuten kommer den vel omkring 10-14 dager etter mens? 

#Frustrert

Anonymkode: a79b8...218

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det handler mye om flaks/uflaks også. Det er ca 30% sjanse for å bli gravid om man har sex ved eggløsning. 

Anonymkode: 30e6b...5ad

Skrevet

Jeg ser du er veldig aktiv her inne. Det er normalt å bruke et år på å bli gravid. Jeg ville slappet litt mer av med prøvingen, ellers kan det bli noen slitsomme måneder fremover. Bare et råd, altså.

Hvis du er bekymret kan du ta en tur til privat gynekolog og se om alt ser normalt ut hos deg. Var du sammen med samme mann den gangen du ble gravid tidligere? I så fall kan han også teste spermen. 

Det er mange måter å kartlegge syklusen sin på. Noen bruker el-tester og noen temper. Kanskje det er noe du kan begynne med? 

Håper du blir gravid snart :)

Anonymkode: 7535d...2a6

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...