lady90 Skrevet 5. desember 2020 #1 Skrevet 5. desember 2020 Jeg er en dame på 168 cm. Lå på underskudd (1500 kcal) i en lengre periode fra ifjor høst til i høst med noen runder med vedlikehold imellom. Kjørte da et program som besto av type bootcamp styrke og noen intervalløkter på slutten av økta innimellom. Veide da stabilt 58,5 kilo gjennom hele perioden men gikk ned mange cm. Så byttet jeg fokus over til vanlig styrketrening 3 ganger i uka for 7 uker siden. Kjører 6 baseøvelser hver gang. 8 x 3 reps. Gikk samtidig over til vedlikeholdsbudsjett på kosthold (2000 kcal). Tanken var å ligge på vedlikehold noen uker for å se om vekta stabiliserte seg der etterhvert for så å gå over til overskudd en periode, for å bygge muskler. Jeg visste at vekta kom til å gå opp noe når jeg gikk fra underskudd til vedlikehold, men nå etter 7 uker har jeg gått opp 2,7 kilo og jeg har fremdeles ikke gått over til overskudd. Det tør jeg rett og slett ikke i frykt for at jeg allerede ligger i overskudd. På meg kan det virke sånn i og med at vekta har gått jevnt og trutt oppover disse 7 ukene, og ikke stabilisert seg. Hva bør jeg gjøre nå? Har ikke lyst til å gå opp enda mer i vekt heller. Samtidig er jo målet nå å bygge muskler frem til våren. Ligger jeg for høyt på kalorier og bør gå ned igjen?
AnonymBruker Skrevet 5. desember 2020 #2 Skrevet 5. desember 2020 Hva slags matvarer (mye salt?) er det du har lagt til i det siste, og hvor er du i syklusen din? Styrketrening forbrenner ganske lite kalorier og du trener bare tre ganger i uken. Ville nok lagt meg lavere, ca 1700-1800 en stund for å se. Jeg er selv 167 og veier 59 kilo, og vedlikeholder på 1650 de dagene jeg ikke trener. Så 2000 ville vært et overskudd på 350 kalorier per dag for min del. Anonymkode: d0972...4c5
lady90 Skrevet 5. desember 2020 Forfatter #3 Skrevet 5. desember 2020 AnonymBruker skrev (38 minutter siden): Hva slags matvarer (mye salt?) er det du har lagt til i det siste, og hvor er du i syklusen din? Styrketrening forbrenner ganske lite kalorier og du trener bare tre ganger i uken. Ville nok lagt meg lavere, ca 1700-1800 en stund for å se. Jeg er selv 167 og veier 59 kilo, og vedlikeholder på 1650 de dagene jeg ikke trener. Så 2000 ville vært et overskudd på 350 kalorier per dag for min del. Anonymkode: d0972...4c5 Ferdig med mensen for noen dager siden men normalt ville de kiloene jeg går opp under mensen vært borte igjen nå. Jeg spiser det samme antall kalorier alle dager så den ligger litt høyere de dagene jeg ikke trener, og litt lavere de dagene jeg trener. Følger en app som regner det ut automatisk. I appen er det ikke tatt høyde for hva slags trening man gjør, så lenge det er skikkelig trening. Dessuten er det vel slik at styrketrening har en høyere etterforbrenning slik at man forbrenner flere kalorier imellom treningsøktene? Spiser forøvrig det samme jeg alltid har gjort, bare økt mengdene litt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå