Gjest Gjest Skrevet 3. august 2005 #1 Skrevet 3. august 2005 Jeg er såret og fortvilet.... Hva gjør jeg? Jeg oppdaget i forrige uke at min mann hadde siklet over nakne tenåringsjenter på nett. Ikke at dette var helt nytt for meg, for jeg har vel visst det fra før egentlig. Selvom jeg ikke akkurat har likt det. Men det nye var nå at sidene var mer som "kontaktannonser" hvor det var norske jenter, veldig "utbrettet" for å si det pent, som søkte menn her i vårt distrikt!! Jeg falt bokstavelig talt sammen, og tenkte jo mitt..... Hjertet hoppet helt opp i halsen og tårene rant. Sikkert tullete av meg, men jeg ble så utrolig såret! Tenkte å ringe mannen min, men stemmen bar ikke. Så jeg sendte en sms og lurte på hva dette var. Han nektet jo selvfølgelig plent! Men måtte da innrømme til slutt at han hadde vært på alle de minst 15 sidene jeg så helt ufrivillig. Men han unnskyldte seg med at det var for å finne på ting kanskje jeg likte!? Har dere hørt? Jeg forklarte ganske enkelt at det hele for meg var verdens største TURN OFF, og at jeg ikke på en stund ville orke at han tok på meg. Dette er nå snart en uke siden, og jeg orker fortsatt ikke tanken på at han skal ta på meg... Og kvier meg for å la ham se meg naken, fordi jeg tenker på at han sikkert sammenligner meg med de fjortis pornobabe´ene han koser seg med når jeg er på jobb. Jeg synes dette var så nedverdigende, og den dårlige selvtilliten jeg hadde fra før, er om mulig, blitt enda lavere. Snufs. Hva vet jeg, kanskje har han møtt noen av jentene han fant der på disse sidene også? Noen som har opplevd noe av det samme, og/eller er det bare meg som er håpløst sjalu? :cry:
Gjest gjest1 Skrevet 3. august 2005 #2 Skrevet 3. august 2005 Høres ut som en "vanlig" ting menn gjør, som vi bare må lære oss å godta. Dette har jeg iallefall lært etter å lese postene på samliv het på forumet! Jeg tror ikke (ut fra det du har skrevet) at han har gjort noe annet enn å se. Men du må ta det opp med ham, du kan si hva du synes om saken, og han kan forklare seg litt bedre så du slipper å lure på hvor langt han evt. har gått. Han føler seg sikkert tatt på fersken og flau, og kommer sikkert ikke til å ta opp emnet igjen hvis ikke DU gjør det. (Lykke til!) (og det er faktisk noen av oss som prøver å finne tips og vink til et mer spennende sexliv ved å se om det er noe å hente i porno-verdenen, så det kan være han snakket LITT sant også!)
Gjest Daniella_ Skrevet 3. august 2005 #3 Skrevet 3. august 2005 (endret) Syns ikke du skal være sjalu, jeg syns du skal være såret, sint, oppgitt og skuffet. Sjalusi har jo ingenting i denne saken å gjøre... Han sitter på nettet og sikler på damer i kontaktannonser, ærlig talt. Dette er så lavt. Hadde det vært min mann hadde jeg nesten forandret litt av synet mitt på han. Han hadde rett og slett sunket så lavt i mine øyne. Ta det opp med han. Si hva du syns om denne saken, og spør hvorfor han gjør det. Still han litt opp etter veggen. Endret 3. august 2005 av Daniella_
Gjest Sweeper Skrevet 3. august 2005 #4 Skrevet 3. august 2005 Here we go again...and again...and again. Menn har dessverre noen mekanismer fra naturens side, som gjør at de har behov for å spre sine gener til mange fruktbare kvinner. Idiotene, som ikke klarer å beherske disse mekanismene, går ut og er notorisk utro. De som klarer å beherske det, nøyer seg med å finne unge fruktbare kvinner i blader eller på nettet, som de kan se på og runke. Dette er kvalitetsmennene. Konklusjon: De mann bærer solide kvaliteter. Vær glad du har han.
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2005 #5 Skrevet 3. august 2005 Stusser på typen nettsider jeg. Vanlig nettporno er en ting men kontaktannonser er noe annet. Surfing på porno er det vel ikke mange som ser på som utroskap men å møte andre er det. Vanskelig situasjon. Kan hende han bare siklet på bildene der men det er ikke lett å vite.
Gjest Bøllefrøet Skrevet 3. august 2005 #6 Skrevet 3. august 2005 Stusser på typen nettsider jeg. Vanlig nettporno er en ting men kontaktannonser er noe annet. Surfing på porno er det vel ikke mange som ser på som utroskap men å møte andre er det. Vanskelig situasjon. Kan hende han bare siklet på bildene der men det er ikke lett å vite. ← Det var det jeg også reagerte på, men som det ikke virker som om de andre her reagerte på.. Vanlig porno, det syns jeg ikke er ille, men når han sitter og kikker på lettkledde tenåringers kontaktannonser fra sitt eget distrikt, så er det noe HELT annet enn å bare se på vanlig porno på nettet! Hadde han bare behov for å se noen nakne damer så hadde han ikke trengt å se på de som er "tilgjengelige". Hvis han har hatt kontakt med noen av disse så syns jeg faktisk det er utroskap på en måte, selv om han kanskje ikke har gjort noe fysisk med dem!
Gjest Ananas Skrevet 3. august 2005 #7 Skrevet 3. august 2005 Jeg synes ikke det er så viktig hva som er normalt og om du er mer sjalu eller reagerer sterkere enn andre kvinner ville ha gjort. Det som betyr noe er hvordan *du* har reagert på dette. Du har de følelsene du har og det er det ikke så mye å gjøre med nødvendigvis. Kansje du burde fortelle han grundig hvordan du opplever dette og hvilke følelser det gir deg.
Lestat Skrevet 3. august 2005 #8 Skrevet 3. august 2005 (endret) Det jeg synes er virkelig ille er at kvinner til tider fantaserer om andre enn de er sammen med. Om ikke dette er nok har jeg hørt at enkelte også benytter kunstige mannelem av ymse slag, og onanerer . Jeg synes det er vanskelig, og helt forkastelig at andre ikke har akkurat det samme tenningsmønster som meg. Selvfølgelig ser jeg det som min borgerplikt å påpeke hvordan den enkelte bør organisere sitt sexliv. Aller mest alene-sex'n. Og for de som eventuelt ikke skjønte det brukte jeg et par bøtter sarkasme her Forøvrig enig i at kontaktannonser kanskje er litt drøyt Endret 3. august 2005 av Lestat
Gjest lurven Skrevet 3. august 2005 #9 Skrevet 3. august 2005 Det er jo helt normalt for menn å se på porno. tror ikke han sammenligner deg med pornodamene, og det er jo deg han er sammen med ikke sant, pornodamer er jo bare gøy å se på ikke noe mer enn det.
Gjest Bøllefrøet Skrevet 3. august 2005 #10 Skrevet 3. august 2005 Det er jo helt normalt for menn å se på porno. tror ikke han sammenligner deg med pornodamene, og det er jo deg han er sammen med ikke sant, pornodamer er jo bare gøy å se på ikke noe mer enn det. ← Nå var det gjerne lettkledde jenter i kontaktannomser fra sitt eget distrikt han hadde siklet på da.. !
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2005 #11 Skrevet 3. august 2005 Tusen takk for svar alle sammen!! Jeg har ikke sagt noe på at han har tittet på porno tidligere, som jeg sa tidligere, selvom jeg personlig ikke syntes noe om det. Men at han sitter og "vurerer" navgitte jenters utbrettede kjønn, og som faktisk ønsker kontakt med menn herfra, -ja det må jeg innrømme er over grensen. Iallefall MIN grense.... Uansett hva menn her inne måtte mene. Og ja, jeg vet at menn har denne store trangen til porno. Men å finne ut hva JEG liker, finner han vel neppe kun ved å se på 150 andre kvinners kjønn?? Uansett har vi da vært sammen i 10 år, og har da vel egentlig kunnet prate sammen før....
Gjest TomKrus Skrevet 3. august 2005 #12 Skrevet 3. august 2005 Sånn for nysgjerrighetens skyld, og eventuelle single menn der ute: hvilken side er det snakk om...? :passende smiley:
Gjest *Tiril* Skrevet 3. august 2005 #13 Skrevet 3. august 2005 Han har kanskje ved en tillfeldighet kommet over de kontaktannonse sidene når han surfet, og syns det var litt spennende for kanskje han hadde sett noen av dem før. Det er jo ikke med ett sagt at han leter etter noen. Kanskje han bare fant en ny plass å se på nakne damer på. Og det skal ikke trenge å være galt at enkelte ønsker å se på nakne damer og menn i utfordrene posisjoner. Sexdriften er noe vi alle har. Det er jo ikke med ett sagt at han ser på dem fordi han syns de har noe som du ikke har. Så og si alle menn ser på porno, og mange kvinner og, men det betyr ikke at man sammenligner partner med personene på skjermen. Porno kan fint fungere som "fantasi uten at man trenger fantasere". Det at han titter på dette trenger langt ifra bety at han ikke lenger kun har øyne for deg. Jeg kan ikke svare for mannen din, men jeg vet selv ved når man surfer på nettet så klikker man gjerne på neste link bare for å se hva som er det. Det er ikke utenkelig at han uten hensikt har kommet inn på siden og ikke tenkt mer over det enn som så. Og det skal han vel heller ikke gjøre. Du får si det på en ordentlig måte at du ikke setter pris på at han ser på kontaktannonser, at du finner det ubehagelig. Jeg syns det er flott at du aksepterer at mannen din ser på porno. For det er faktisk ikke så ille som du kanskje tror. Og han ville nok ikke byttet deg ut mot noen andre. Du sier selv at dere har vært sammen i 10 år Da må det være kjærlighet. Det er synd om du skulle få dårlig selvtillit pga porno titting. Det trenger du ikke. Porno er porno. Det er kun pirrende og utløsende. Og selvom det skjer porno titting betyr det ikke at han ikke tenker på deg. Eller ikke syns du er den deiligste dama på hele jorden. Bare slapp av, si til han at det er over din grense for hva som er komfortabelt for din person. Han vil helt sikkert respektere det om du ikke gjør det på en anklagende måte og "nekter" han noe. I et forhold er det gi og ta.
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2005 #14 Skrevet 3. august 2005 Jeg ville også reagert veldig om jeg hadde funnet ut noe sånt om kjæresten min. Men jeg ville blitt mer sint enn lei, for at han ser ut til å lete etter en sexpartner i området (slik forstår jeg det ihvertfall utifra hva du skriver). Og som deg, så ville jeg holdt meg litt på avstand fra ham til jeg hadde fordøyd alt. Det er vel to muligheter for hvorfor han gjør\gjorde det, og det er at han enten er direkte misfornøyd med sexen deres, eller at han rett og slett ikke liker å holde seg til en fast partner. Dette må du finne ut av før dere kan gå videre.
Gjest Lea Skrevet 3. august 2005 #15 Skrevet 3. august 2005 (endret) Tråden er ryddet. Våre regler sier: Personangrep/persondebatter Det er ikke tillatt å skrive på krenkende, nedsettende eller injurierende vis, om noe individ, kjent eller ukjent. Det er heller ikke tillatt å spre rykter gjennom vårt forum, eller spekulere rundt årsaks-sammenhenger man ikke kjenner. Lea (moderator) Endret 3. august 2005 av Lea
Gjest filosofia Skrevet 5. august 2005 #16 Skrevet 5. august 2005 På nett finner man mye rart. Og hadde jeg visst om at naboen min hadde lagt ut bilde av seg selv i bare "fanten" i sin søken etter damer, ja så hadde JEG og surfa dit og kikka!! Ren skjær nyskjerrighet og lattermild spenning! DET kan være grunn til at det er snakk om damer i det distriktet du bor i! Tenk å vite sånt om folk i nærmiljøet da gitt! Det er forøvrig en voldsom generalisering av menn å si at ALLE "må" ha porno, eller deromkring. MANGE menn har samme syn på porno som jentene oftest står for; forkastelig! Og mange jenter synes porno er ok! I et forhold får man snakke med hverandre og bli enige. Og forsøke å akseptere at partneren nødvendigvis ikke er enig med en selv, og at man ikke eier den andres seksualitet eller følelsesliv!
Superlammet Skrevet 5. august 2005 #17 Skrevet 5. august 2005 Du sier han har surfet på porr tidligere. Hva om han kom over denne "kontaktsiden" når han surfet og bestemte seg for å ta en liten titt? Vet du om han har surfet på denne "kontaktsiden" jevnlig, eller er dette noe du antar og nærmest tar for gitt? Og jeg har vanskeligheter for å tro at denne "kontaktsiden" som du beskriver er en seriøs side hvor folk fra nærmiljøet legger ut ting og tang. Det finnes sleazy sider som, på en eller annen underfundig måte, legger inn informasjon alt etter som hvor i verden du sitter. Så om du sitter i Kuala Lumpur kan det f.eks komme frem no som "sexy young teens from kuala lumpur" og sitter du på Hamar kan det like gjerne komme frem det samme, men beskrivelse at de sitter i Hamar. Sex-industrien på internett er verre enn den vi kanskje kjenner fra før av. De bruker taktikker som man ikke kjenner til fra gode gamle dager, og som "fanger" på en helt annen måte enn man kanskje trodde. Du kan trøste deg med det at disse jentene fra nærmiljøet ditt høyst sannsynlig er Candy og Jennifer fra California. Det sarkastiske innlegget fra Lestat inneholdt faktisk også gode punkter, men om de gjelder for deg vet jeg ikke. Du kan også ta en titt på denne tråden.
Gjest Gjest Skrevet 7. august 2005 #18 Skrevet 7. august 2005 tror ikke det er sååå alvorlig som det kan virke... Hadde jeg selv kommet over ei nettside med lokale jenter som har brettet seg ut, såklart jeg har surfet videre. Kanskje har jeg sett noen før. Kun for spenningen sin skyld, hvem de er, samt for en god latter
Gjest Bie Skrevet 28. mars 2006 #19 Skrevet 28. mars 2006 HALLO! Jeg synes det er greit at du er sjalu, men for guds skyld; tro ikke at fyren er unormal! Er dere klaaar over hvor mye porno som blir tittet på hver dag i dette landet?? Du har vært sammen med fyren i ti år. Det taler for seg selv. Jeg tviler beinhardt på at han er på utkikk etter andre damer og tipper jeg vet hva slags side det dreier seg om. Det er en av to. den ene er landeplage og en spennende side der man gjerne kan komme over kjentfolk (IKKE AT DET BETYR AT HAN TENNER MER PÅ DE ENN DEG) det er en side som appelerer til kikkeren i oss som er MORRO og se på og ikke en side hvor man finner seg substitutes... DETTE ER IKKE EN KONTAKTSIDE.. men den er rimlig cheesy. denne typen finnes det et par av i norge, balnt annet hvor man kan stemme) DEN ANDRE muligheten den kan være enr en type kontaktannonnse side ala adultfriendfinder.com, som har et kartotek med bilder kvinner, som registrerer hvor du befinner deg og og viser i annonnser (overalt) et knippe bilder med falske navn med litt tekst. eks: "Marianne, 28, Bergen" med følgende tekst "100's of single women near Bergen!" (om det da er bergen amn sitter i) Hvem ahdde vel ikke kikket? Kanskje er nen gamle venner der, hvem er disse menneskene som blotter seg selv? SELVSAGT blir vi nysjerrige. Jeg mener du kan ta det med ro. Menn liker unge lettkleddepiker. Når ble dette nyheter? Er vel bedre at han ser på det enn at han er utro? Personlig bruker jeg lite porno mens i forhold, men vet de fleste menn, inkludert meg er pisslei av at noen kvinner legger for mye i det..! Selvfølgelig er der grenser, men lighten up da...
Gjest Coolaid Skrevet 28. mars 2006 #20 Skrevet 28. mars 2006 Høres ut som en "vanlig" ting menn gjør, som vi bare må lære oss å godta. ← Sorry jenter! Og for en generalisering..... ikke helt vanlig det nei....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå