Gjest Gjest Skrevet 3. august 2005 #1 Skrevet 3. august 2005 jeg er en såkalt bleket blondine med veldig slitt og ganske sprøtt hår! vel, igår gned jeg håret mitt inn med olivenolje, men bare i lengdene, ved røttene er det ikke nødvendig siden håret der ikke er slitt og hodebunnen trenger det ikke. jeg tok en plasthette over hodet og lot det sitte i i ca en time. så gned jeg shampoo inn i håret og skylte godt, en omgang til med shampoo og avslutta med balsam og skylte med kjølig vann. når håret var tørket klippet jeg en liten centimeter av tuppene og idag er håret mitt så vakkert at man skulle tro det aldri hadde vært i nærheten av kjemikalier, bare shampoo og balsam
Gjest Gjest Skrevet 3. august 2005 #2 Skrevet 3. august 2005 Jeg lagde en maske (til ansiktet) med blant annet olivenolje en gang, men hadde så mye igjen at jeg klinte resten i håret... Jeg tror jeg dusjet 20 ganger den kvelden... Mulig det funker, men det er et helvete å skylle ut igjen
aline Skrevet 3. august 2005 #3 Skrevet 3. august 2005 Jeg lagde en maske (til ansiktet) med blant annet olivenolje en gang, men hadde så mye igjen at jeg klinte resten i håret... Jeg tror jeg dusjet 20 ganger den kvelden... Mulig det funker, men det er et helvete å skylle ut igjen ← for å få oljen ut av håret igjen er det som trådstarter sier viktig å gni shampo inn i håret FØR du går i dusjen, da løser shampoen opp fettet og det skylles visst lettere ut. har hørt flere som har brukt dette og er igrunne litt lyste på å prøve det selv. men har stort sett aldri olivenolje i hus da, siden jeg bruker annen olje til matlaging.... kanskje kjøpe en liten flaske?
aline Skrevet 3. august 2005 #4 Skrevet 3. august 2005 men, jeg mener de jeg har pratet med før har sagt de har tatt det i vått hår, hva gjorde du? (det virker jo logisk, siden fibre som allerede er våte suger til seg fuktighet bedre en tørre fibre. Se bare når du bruker en tørr klut kontra en fuktet om du skal tørke opp vannsøl eller slikt, den fuktige kluten suger mye bedre en den tørre.)
sixx Skrevet 3. august 2005 #5 Skrevet 3. august 2005 Er det samme hvilken olje dere bruker...riktignok er motorolje lite egnet så det frarådes. Jeg bruker mandelolje. Har brukt det i mange år....og på mange måter. Vil tro dette kun har funksjon hvis håret er tørt eller porøst....for da trekker olje inn i håret og "blir der". Jeg har hatt olje i håret, flettet det og hatt det i hele dagen (hjemme selvfølgelig). Jeg har hatt olje i håret...surret plastfolie rundt og tredd på et håndkle...gått med dette en stund eller ligget med det over natten. Jeg har hatt i olje i fuktig hår etter dusj. Jeg har "sauset" inn med olje rett før dusj. Jeg har aldri hatt problem med å vaske ut overskuddsoljen...mulig det er fordi mitt hår tar til seg noe av oljen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå