Gå til innhold

Er du blitt svindlet av strømselskaper?


Anbefalte innlegg

Gjest Thoringen
Skrevet

Forbrukerrådet mener de har avdekket omfattende prisjuks hos 29 strømselskaper. Blant de Forbrukerrådet klager inn er Fjordkraft, Norges Energi, Agva Kraft, Telinet Energi, Gudbrandsdal Energi, Lyse Energisalg, Istad Kraft og Ustekveikja Energi.

https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/x3PoKj/mistenker-prisjuks-hos-stroemselskaper-umulig-aa-si-hvor-mye-kundene-har-tapt

Oversikt over 58 avtaler som forbrukerrådet reagerte på:

https://fil.forbrukerradet.no/wp-content/uploads/2020/10/innkjopsprisavtaler.pdf

Kilde : https://www.forbrukerradet.no/siste-nytt/forbrukerradet-klager-inn-29-stromselskaper-for-ulovlige-avtaler/

 

Skrevet

Har heldigvis ikke noen av de. Da jeg holdt på å gå gjennom mulige strømavtaler, fant jeg fort ut at mange har såkalte lokketilbud, høye påslag og meget uoversiktlige avtaler. Når de gjør det så komplisert for å virke billig, da holder jeg meg unna.

Endte opp med Tibber og er meget fornøyd!

Anonymkode: e01ea...aed

  • Liker 1
Gjest Thoringen
Skrevet
4 hours ago, AnonymBruker said:

Har heldigvis ikke noen av de. Da jeg holdt på å gå gjennom mulige strømavtaler, fant jeg fort ut at mange har såkalte lokketilbud, høye påslag og meget uoversiktlige avtaler. Når de gjør det så komplisert for å virke billig, da holder jeg meg unna.

Endte opp med Tibber og er meget fornøyd!

Anonymkode: e01ea...aed

 

Tibber er  fordyrende mellomledd mellom deg og strømselskaper. Også har rykte for å bruke shills for å reklamere for seg (hvorvidt sant eller ikke - i dont give fuck, men med en gang jeg ser et innlegg som ditt, i tillegg skrevet av anonymbruker - BS indikatoren min går til 100). Jeg stusser på hvordan de kommer til å overleve når de finner ut at det finnes europeiske selskaper som tilbyr samme tjenester (ikke app, men nettbasert) til 1-3 euro i måneden vs 39 nok/mnd som tibber tar.

Basically hvis du bruker tibber i ett år så ville du tapt mer penger enn det folk tapte ved å ha disse 58 avtaler som forbrukerrådet reagerer på.

Tibber er genialt for folk som synes at forbrukerrådets strømpris portal er komplisert å bruke eller vil ikke følge med på dette hele tiden. https://www.strompris.no/

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...