Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg starter snart permisjonen og formen er veldig god, derfor tenker jeg å bruke tiden til å lage mat og slikt som kan fryses og varmes opp lett når jeg har en baby å ta meg av mens mannen jobber kveldsvakter. 
 

Hittil har jeg bare kommet på pizzasnurrer, tikka masala rett og en chilli corne gryte. Er helt blank. Så oppretter denne tråden for inspo 😍

Anonymkode: 0b12f...bc8

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi lager forskjellige Spagetti sauser og fryser ned i porsjons str. Slik at det bare er å koke spagetti og varme sausen. 

Gjør tilsvarende med lapskaus, chillie corn carne (koker bare opp ris) og kylling gryte(koker bare opp ris) 

Anonymkode: 5f0ac...f01

  • Liker 1
Skrevet

Lasagne, lapskaus, supper. Horn, snurrer, søtt bakverk til besøk.

Anonymkode: 3f437...f69

Skrevet

Mer eller mindre alt av gryter kan fryses ned. 

Anonymkode: cd65e...5b7

Skrevet

Jeg var så sykt sulten i barselstiden, gikk mye i eggemuffins/matmuffins som jeg bare  gikk og knasket på.

Anonymkode: 8ee77...4b3

Skrevet

Alt som kan fryses ned og spises med en hånd er gull. Pizzasnurrer, fylte horn, matmuffins... Og gjerne søte ting, bakverk til barselbesøk og slikt også. 

Lasagne, moussaka og andre form-retter kan fryses ned i aluminiumsformer, bare å ta opp og sette rett i stekeovnen. De fleste gryteretter kan også fryses. 

Anonymkode: 65233...4be

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...