Pia24 Skrevet 19. oktober 2020 #1 Skrevet 19. oktober 2020 Noen som har opplevd positiv test hos clearblu men negativ hos legen? Hvordan tolke det?
miamia23 Skrevet 19. oktober 2020 #2 Skrevet 19. oktober 2020 Så lei for det.. 😞 vet det er utrolig kjipt, særlig om det var ønsket..Opplevd det samme selv, og det suger. Legetesten viste seg. Legetesten viste å være rett her ihvertfall.
AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2020 #3 Skrevet 19. oktober 2020 Testen hos lege kan kreve høyere verdier av hcg enn CB. Det kan også hende urinen din var mer utvannet hos lege enn hjemme. Anonymkode: 5d627...e88
Pia24 Skrevet 19. oktober 2020 Forfatter #4 Skrevet 19. oktober 2020 22 minutter siden, AnonymBruker skrev: Testen hos lege kan kreve høyere verdier av hcg enn CB. Det kan også hende urinen din var mer utvannet hos lege enn hjemme. Anonymkode: 5d627...e88 Vet ikke om det har noe betydning men testet hjemme med morgenurin og var hos legen senere på dagen så urin var sannsynlig utvannet. Vet ikke om det har noe å si, men legen var fast bestemt på at det ikke var en graviditet. Vet ikke om jeg burde stole på det?
AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2020 #5 Skrevet 19. oktober 2020 Så en video på YouTube for ikke så lenge siden hvor hun tok flere tester som var positive, men da hun hadde vært på sykehuset var hun ikke gravid. Husker ikke helt hva som var grunnen til det. Men ga ikke legen deg mer informasjon? Jeg hadde likt å visst hvorfor en graviditetstest var positiv og jeg faktisk IKKE var gravid. Er vel ikke akkurat normalt. Anonymkode: c1f22...f4b
ella_b Skrevet 19. oktober 2020 #6 Skrevet 19. oktober 2020 Tok ikke legen blodprøve for å bekrefte eller avkrefte? Så merkelig. Ta et par hjemmetester for å dobbeltsjekke.
Pia24 Skrevet 19. oktober 2020 Forfatter #7 Skrevet 19. oktober 2020 Krangla meg til en blodprøve så fikk tatt det. Skal ta en i morgen. Syns bare det er merkkelig at legen ville avkrefte så fort at det ikke var graviditet. Å tenker at hvis legen sier det så er det vel tilfelle?
-C- Skrevet 19. oktober 2020 #8 Skrevet 19. oktober 2020 Opplevde dette! Herligheten er i dag 11 år! Ta en ny test i morgen tidlig! Om den er positiv går du tilbake til lege og ber om hcg blodprøve! Lykke til ❤️
AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2020 #9 Skrevet 19. oktober 2020 De på legekontoret er ikke nødvendigvis mer sensitive enn de du tar hjemme. Testprinsippet er nøyaktig det samme, men de gjør av og til maskinell avlesning av testen. Urinen var nok mer utvannet. Ikke vær bekymret, blodprøven viser nok graviditet 😊 Ikke alltid legene kjenner til analyseprinisippene og sensitiviteten på analysen. Anonymkode: a14a6...014
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå