Gå til innhold

Ønskeliste bryllup


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Jeg og min kommende mann skal gifte oss snart og har blitt spurt om hva vi ønsker oss. Vi har vært kjærester i 10 år og samvoere i 7  så har "alt" vi trenger. Hvertfall til vi flytter fra leilighet til hus om noen år. Vi har ikke barn, men tenker på det når vi har flyttet til hus. 

Familiene våre er veldig glad i å gi fysiske ting og ikke penger, så å ønske seg penger til bryllupsreise er bare å glemme. Da går vi heller enda ett vinglass sett. Har fått 3*6 glass til jul før fordi vi ikke ønsker oss noe konkret nok 😅

Skal være ett lite og uformelt bryllup med 20 gjester, bare nærmeste familie.

Lista vår sålangt er: 

Brødrister 

Vannkoker 

Dykkerkurs  (fått av svigers❤)

Sølvbestikk 

Pene hvite gjenbrukbare servietter 

Hvit/nøytral Bordduk

 

Så ja, en litt kjedelig liste. Har du noen forslag til hva vi kanskje kan trenge eller få glede av? Gjerne i flere prisklasser da vi ønsker at det ikke skal være noe prispress, eller gave som kan spleises på av flere. 😊

Anonymkode: e690f...b74

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er gavekort på noe fysisk nok for dem? 
går jo an å ønske seg gavekort på flyselskap, restaurant eller hotell?

  • Liker 1
Skrevet

Finere flaske alkohol dere drikker feks vin, whiskey etc. 

  • Liker 1
Skrevet

Kjøkkenmaskin, verktøy, kunst, nye kjørler, turutstyr, sengetøy og håndklær. Om gavekort godtas, ønsk dere gavekort til - spaopphold, IKEA, bohus, jernia, Elkjøp, tilbords, kitchn osv.

Anonymkode: 9b32c...7d0

  • Liker 1
  • 3 uker senere...
Skrevet

Ett fint servise dere kan samle på, f.eks juleservise. De bruker å være dyre 

Anonymkode: fdc49...33a

Skrevet

Det trenger ikke bare være ting til kjøkken, servering eller soverom. Hva med drill, muttertrekker, laservater, en skikkelig effektiv oppladbar støvsuger (Dyson eller liknende), trådløse høyttalere, Google home eller verktøysett i verktøykasse? 

  • Liker 3
Skrevet

Støtter forslag om verktøy. Antar dere har bolig/skal skaffe dere det. Da er det veldig mye verktøy som er utrolig kjekt å ha. 

Anonymkode: 1cb3b...24b

Skrevet

Vil ønsker oss robot støvsuger, diverse ekstradeler til Kenwood, nye dobbeltdyner, fint sengetøy, og nytt servise. 

Vi har også vært samboere i tusen år og har alt for mye ting. Men ting blir slitt og mye matcher ikke og det er på tide å få noe skikkelig! Så vi bruker sjansen! 

Anonymkode: 48bbe...950

Gjest Alterego666
Skrevet

Dersom dere sparer til hus trenger dere masse verktøy. Velg en serie med batteriverktøy og velg derfra. Stiger, sager.... Kvalitetsverktøy koster penger, men skaper glede i mange år.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...