Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei dere, jeg trenger litt hjelp med å finne ut hva jeg skal bli! Har vært hos karriereveiledere, men føler liksom ikke at jeg har blitt noe særlig smartere.

Det jeg vet er at jeg foretrekker en kontorjobb, er motivert av å jobbe for mennesker, og er en introvert. Jeg vil si jeg er omgjengelig - folk liker meg som regel for jeg unngår konflikter, men til gjengjeld hater jeg å omgås overkjørende og aggressive folk. 

Jeg har ganske gode karakterer, men er mest språklig anlagt og vil derfor ikke jobbe med naturvitenskap. Er også ganske flink til kreative ting som å tegne osv. 

Jeg vurderte journalistikk en stund, men føler det blir altfor stressende for meg. Juss virker kjedelig. Har dere noen forslag til hva jeg burde se inn på, og hva annet jeg burde vurdere når jeg skal velge studie/yrke?

Setter pris på all hjelp! 

Anonymkode: c63f0...3ed

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...