Gå til innhold

Får barna dine spise mens de ser TV/iPad?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer på hvor vanlig dette er. Her har jeg fryktelig dårlig samvittighet hver gang barna ser på en skjerm mens de spiser, samtidig er det vanskelig å komme oss ut døren om morgenen uten😬

 

skriv gjerne alder på barna og evt. Hvilket måltid.

Anonymkode: 29470...2c2

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja til frokost hver morgen mens jeg steller i stand andre ting og noen ganger middag i helgene. 10 og 8 år

  • Liker 4
Skrevet

Selvfølgelig

Anonymkode: 88ebf...91f

Skrevet

Jepp, enkleste måten å få i ungen frokost på mens jeg lager matpakkene. #tidsklemma

Anonymkode: 2a459...b68

  • Liker 4
Skrevet

Ja. Frokost og kvelds. Ikke alltid men ofte. Pluss pizza på lørdag, men da sitter vi sammen. 

Har de egentlig fått lov til fra de var helt små.

Skrevet

Min er halvannet og har ikke sett på skjerm under måltid. For meg er det viktig å gi matro og la spising være noe bevisst, ikke bare noe man gjør på autopilot mens man er distrahert. Jeg tror det kan være bra på sikt med et sunt forhold til mat. Om det er stress på morgenen får hun heller spise i barnehagen.

Men forstår også at barn er forskjellige, og ikke minst endres med alder. Skal ikke dømme, men ville nok heller prøvd på noe annet selv. Om min ikke vil sitte stille ved bordet, får hun vente til neste måltid med mat. 


Stebror sine barn ser alltid på skjerm mens de spiser, det har blitt så ille at de visstnok ikke «klarer» å spise uten (1 år og 4 år). Det skremmer meg litt og ønsker ikke det for mine.

Anonymkode: 7be81...f69

  • Liker 6
Skrevet

Til frokost ja ellers spiser han ingenting. Nå sier jeg at han kun får se på ipad om han spiser minst en skive itellegg. 

Lørdager spiser vi pizza sammen mens vi ser en koselig film sammen :) Alle de andre dagene skal mobil/tv/ ipad vekk når vi skal spise middag.

Anonymkode: f7123...159

  • Liker 1
Skrevet

Noen kvelder i uken ser de tv mens de spiser kveldsmat. Er bevisst på at dette er noe jeg styrer og ikke barna.

2 og 4 år.

Anonymkode: e8002...99a

Skrevet

Til kvelds får de. Kveldsmat spiser vi ikke sammen, så da tenker jeg at det er greit med tv eller nettbrett. 

Anonymkode: 622ce...91d

Skrevet

Nei. Skjerm og mat hører ikke sammen

  • Liker 9
Skrevet

Nei, men min er bare to år og VELDIG glad i mat. Så har ikke vært noe problem å la han spise mens vi smører matpakke osv. Koser seg helt fint med bare maten som underholdning han. Hadde nok vurdert det om han ikke var så matglad.

Anonymkode: 7be81...f69

Skrevet

Mine på 5 og 11 får se på tv/ipad/tlf til frokost og kvelds mandag- fredag. 

Vi har aldri skjerm til middag uansett hvilken dag i uken det er. Middag er det måltidet vi alltid spiser sammen. 

Lørdag og søndag spiser vi også frokost sammen stort sett, og da er det uten skjerm. 

Anonymkode: 8901a...a20

  • Liker 2
Skrevet

Nei, kanskje en gang i blant i helger, men aldri hverdager. Han er 4 år. 

Anonymkode: 5236b...445

Skrevet

Nei. Da glemmer hun å spise. Ingen tv eller skjerm under måltider. 

Anonymkode: c3964...4d6

  • Liker 3
Skrevet

Våre er 5 år og 2 år, halvtimen før kveldsstell er det kombinert kveldsmat og barne-TV, da koser de seg 😊

Ellers alle måltider ved bordet uten skjerm. 

  • Liker 1
Skrevet

Av og til , ikke til frokost på hverdager eller middag men kan bli til kvelds . I helgene kan det være både til frokost og lunsj men aldri til middag. 

Anonymkode: d1efe...174

Skrevet

Noen ganger spiser de en skive mens de ser TV på morgenen. De er 2/3,5/7 år. Jeg ville ikke giddet å få dårlig samvittighet for det. Man gjør det som funker best for sin familie. 

Skrevet

Aldri under middagen, men til kveldsmaten og av og til frokosten i helgene. 3 og 5.

Anonymkode: 68848...a09

Skrevet

Har aldri falt meg inn. Vi spiser ved kjøkkenbordet sammen.

Anonymkode: 0803f...dda

  • Liker 5
Skrevet

Våre er 7, 9 og 11 og får se på telefon/nettbrett hvis det er måltider hvor vi ikke spiser sammen (i praksis da hverdagsfrokoster samt kveldsmat). Middag, helgefrokoster og andre måltider hvor alle er samlet rundt bordet skal det være skjermfritt. 

  • Liker 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...