Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Leser det stadig i bøker, men er det noen som bruker det i språket sitt :icon_question: Jeg bruker det ikke....

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er det ofte du forteller (om) anektoder da? For ellers er det jo liten vits i å bruek ordet....

Skrevet

Nei, egentlig ikke...... når du sier det på den måten...... Nysgjerrig bare :)

Gjest gjest1
Skrevet

Jeg bruker det en del. Kanskje særlig hvis jeg snakker litt ironisk til eller om folk, eller refererer til en som har sagt noe han selv mener er intellektuelt og morsomt på en høykulturell måte, og jeg vil tulle litt med dette.

("Så satt vi ved middagsbordet, og XXX fortalte en liten anekdote om Henrik Ibsen, ... " osv bla bla.)

Gjest LoisLane
Skrevet

Ikke ofte, men det er absolutt et ord i mitt vokabular, ja.

Gjest gjest1
Skrevet

Jeg har en del litt gammeldagse ord som jeg av og til bruker i språket mitt, helt uten ironisk snert. Anekdote er en av dem.

Skrevet

Vansmekte er et av mine favorittutrykk fra gammeltia. :ler:

La Guapa

Skrevet

Er vel ikke akkurat det ordet jeg bruker mest i min dagligtale.. men så skal det sies at jeg ikke pleier å fortelle så mange anekdoter heller.

-viXen-

Gjest gjest1
Skrevet

Joda, jeg bruker da dette ordet av og til. Synes også det er festlig å bruke litt "gammeldagse/høykulturelle/intellektuelle" ord ironisk, for å tulle og tøyse litt. :)

Men hva i huleste heiteste er vansmekte forno'? Kan du komme med en anekdote som inneholder det ordet eller? :)

Gjest gjest1
Skrevet

Skulle akkurat til å logge meg ut som gjest og spørre om det samme!

Skrevet

Anekdote betyr at du forteller en liten historie om noen eller noe......

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...