exictence Skrevet 20. september 2020 #1 Skrevet 20. september 2020 (endret) Det er til sjenanse og skadelig i naturen, samtidig som det gir energi. Hvorfor er så mange imot det? Hva er alternativene til å lage strøm? Er de mer miljøvennlige? Hvordan? Endret 20. september 2020 av exictence
Gjest Kristina S. Skrevet 20. september 2020 #2 Skrevet 20. september 2020 (endret) - Endret 11. april 2021 av Kristina S.
Capt. Obvious Skrevet 20. september 2020 #3 Skrevet 20. september 2020 Det brukes jo en del energi til å lage vindmøllene, men når de først er satt opp er de jo temmelig klimanøytrale. Utfordringen er vel at de ikke produserer spesielt mye strøm per enhet, at de kan forstyrre fugle- og dyreliv og er et sterkt innhugg i naturen. Samtidig må man jo ha strøm fra en eller annen kilde, og i dag er jo folk mot det meste. Ikke skal man ha kull- eller gasskraftverk, det slipper ut CO2. Ikke skal man ha atomkraftverk, for det er for høy risiko mener de fleste. Så skal man heller ikke ha hverken vind- eller vannkraftverk, for det er for store innhugg i naturen. Det begynner jo å bli knapt med strømproduserende kilder, et sted må strømmen komme fra hvis ikke folk vil tilbake til middelalderen.
T-Rex Skrevet 20. september 2020 #4 Skrevet 20. september 2020 Kjernekraft er det som må til for å redde kloden, supplert med lokale strømkilder som solcellepaneler. 1
exictence Skrevet 20. september 2020 Forfatter #5 Skrevet 20. september 2020 22 minutter siden, Kristina S. skrev: Du skriver: "De er til sjenanse og skadelig i naturen", og rett etter spør du "Hvorfor er så mange imot det?". Du har jo svaret på ditt eget spørsmål. Ja, det er sant. Men alt som gir strøm til oss er vel til skade for noe. Så jeg lurte på om noe alternativ som ville vært bedre, for strøm vil vi vel ha? 1
exictence Skrevet 20. september 2020 Forfatter #6 Skrevet 20. september 2020 21 minutter siden, Capt. Obvious skrev: Det brukes jo en del energi til å lage vindmøllene, men når de først er satt opp er de jo temmelig klimanøytrale. Utfordringen er vel at de ikke produserer spesielt mye strøm per enhet, at de kan forstyrre fugle- og dyreliv og er et sterkt innhugg i naturen. Samtidig må man jo ha strøm fra en eller annen kilde, og i dag er jo folk mot det meste. Ikke skal man ha kull- eller gasskraftverk, det slipper ut CO2. Ikke skal man ha atomkraftverk, for det er for høy risiko mener de fleste. Så skal man heller ikke ha hverken vind- eller vannkraftverk, for det er for store innhugg i naturen. Det begynner jo å bli knapt med strømproduserende kilder, et sted må strømmen komme fra hvis ikke folk vil tilbake til middelalderen. Det er akkurat slik jeg tenker. Så forstår ikke demonstrasjonene mot vindmøller. Dvs jeg forstår de argumentene som de sier, men jeg forstår ikke hva de mener vi heller skal ha som lager strøm, hvilke alternativ som er bedre?
Capt. Obvious Skrevet 20. september 2020 #7 Skrevet 20. september 2020 1 minutt siden, exictence skrev: Det er akkurat slik jeg tenker. Så forstår ikke demonstrasjonene mot vindmøller. Dvs jeg forstår de argumentene som de sier, men jeg forstår ikke hva de mener vi heller skal ha som lager strøm, hvilke alternativ som er bedre? Det er jo egentlig ganske typisk for folk flest det, mot "alt" men uten å komme med noen alternativer. Derfor jeg har sluttet å diskutere slike temaer med folk rundt meg. Folk flest er dumme som brød. 1
exictence Skrevet 20. september 2020 Forfatter #8 Skrevet 20. september 2020 18 minutter siden, T-Rex skrev: Kjernekraft er det som må til for å redde kloden, supplert med lokale strømkilder som solcellepaneler. Solcellepaneler er en god strømkilde, men er det nok? Kjernekraft forbindes ofte med ulykker og forurensning. Det er bedre med vindmøller med hensyn til miljø i hvert fall.
Gjest Kristina S. Skrevet 20. september 2020 #9 Skrevet 20. september 2020 (endret) - Endret 11. april 2021 av Kristina S.
exictence Skrevet 20. september 2020 Forfatter #10 Skrevet 20. september 2020 17 minutter siden, Kristina S. skrev: Vannkraft. Jeg vet for lite, men jeg vet at det før har vært store demonstrasjoner fra miljøpolitikere mot vannkraft. Det må ødelegges mye i naturen for å tilrettelegge. Det ødelegger for fiskene. Men en del vannkraft noen steder tenker jeg er en stor fordel som vi i dag allerede benytter oss av. Men at alt skal komme fra vannkraft tror jeg ikke er mer miljøvennlig.
Gjest Kristina S. Skrevet 20. september 2020 #11 Skrevet 20. september 2020 (endret) - Endret 11. april 2021 av Kristina S.
exictence Skrevet 20. september 2020 Forfatter #12 Skrevet 20. september 2020 2 timer siden, Kristina S. skrev: Da kan en vel kombinere det med det andre som er nevnt her da. Voldsomt så vanskelig du skulle være. Hva er det som gjør at du synes jeg er vanskelig? Over hode ikke meningen å være vanskelig. Har lyst til å få frem ulike synspunkter, og tenker nettopp at en kombinasjon og en mellomting av flere løsninger kan ofte være det beste. At det å gå ut med så mye motstand mot vindmøller blir et for snevert syn. Jeg syes det er synd med så mye protester og motstand og krangling som ofte rammer enn hardt. Mens det veldig ofte har flere sider av en sak.
RunM Skrevet 20. september 2020 #13 Skrevet 20. september 2020 8 timer siden, T-Rex skrev: Kjernekraft er det som må til for å redde kloden, supplert med lokale strømkilder som solcellepaneler. Thorium er løsningen.
Gjest Kristina S. Skrevet 20. september 2020 #14 Skrevet 20. september 2020 (endret) - Endret 11. april 2021 av Kristina S.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå