Gå til innhold

Beredskapshjem


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Noen her som er beredskapshjem som vil fortelle litt om prosessen og dagene hjemme 

Er barnehagelærer og jobbet med barn i 20 år. 

Tenker å være hjem for alder barnehagealder til ca 10 år. 

Hvordan gjør man det feks med bhg og skole hvis barna blir noen måneder hos oss? Vi har tenåringer i hus og ei på 10 år.

Anonymkode: 686fb...bff

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Hvordan det er med skole og bh kommer ann på hvor barnet kommer fra, altså hvor det bodde før det kom til dere 

Men stort sett så går de på sin vanlige skole inntil det er blitt bestemt om barnet skal hjem eller varig plasseres.

I utgangspunktet skal ikke beredskapshjem være mer enn 3mnd. Seøv om det dessverre ikke alltid overholdes.

Anonymkode: 1cd50...89c

AnonymBruker
Skrevet

Ei jente jeg kjenner ble plassert i beredskapshjem på høsten og flyttet videre til fosterhjem etter jul. Hun fortsatte på den gamle skolen ut skoleåret og fikk skyss med taxi, så begynte hun på ny skole nær fosterhjemmet til høsten. Både beredskapshjemmet og fosterhjemmet var i samme kommune som hun bodde fra før da, ellers hadde det kanskje blitt annerledes.

Men slik jeg forstod det var dette noe som kontinuerlig ble vurdert ut fra hva som ville være best for henne og gi mest stabilitet på sikt. Det var ikke noe automatikk i det. Hun ble også spurt hva hun selv ville.

Anonymkode: 530f0...626

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...