Gå til innhold

Jeg har en overflod av chili


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har fire chili-planter i vinduskarmen, to av hver sort, og de produserer akkurat nå mer chili enn vi klarer å bruke opp. Vil gjerne ha gode råd om hvordan jeg kan ta vare på overskuddet til senere bruk, helst sånn at de kan oppbevares hele vinteren. Kan de syltes, moses, fryses eller tørkes, og hvordan gjøres dette?

Har tenkt på å lage masse mat med chili som kan fryses ned (chili con carne og liknende), men jeg har egentlig ikke plass i fryseren til så mye sånn akkurat nå, så det er best å finne andre løsninger.

Videoannonse
Annonse
Gjest Gjesta
Skrevet

De burde jo kunne tørkes i stekeovnen på relativt lav varme i lang tid, men jeg har dessverre ikke peiling på hvordan det gjøres.

Skrevet

Del i to på langs, fjern frø og hinner og frys alle sammen i en ziplock-pose. Prøv å legge posen flatt og fordele chiliene utover under innfrysing, så blir de singelfrosne, og det blir lettere å ta akkurat så mange du trenger etterhvert.

Enkelt og praktisk. ;)

Skrevet

Jøss, det kan da ikke være så enkelt :lol:

Skrevet

Ikke sant... :D Det er jo nok av ting som er vanskelige her i verden. ;)

Gjør alltid sånn når jeg kjøper chili, jeg, som regel er det jo en hel haug i en pakke, og man trenger bare en eller to.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...