Gå til innhold

Bunadstilbehør, brukt at noen uten direkte tilknytning til Norge.


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Vet ikke helt hvor denne passer inn.

Hva tenker dere om denne situasjonen:

 A gir B (god venn/svigerfamilie/kjæreste) et bunadsslips/en bunadssølje - men B er ikke Norsk og bor ikke i Norge. B bor i England og er engelsk. A har gitt dette for at det skal være en gave B kan bruke i veldig fine anledninger.

 

Anonymkode: f521f...044

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Det gjør jo ingenting! Det er lov å gå med tradisjonelle ting fra Norge selvom man verken er norsk eller bor i landet!

Anonymkode: 006be...e4a

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Helt ok.

Anonymkode: 2fb75...20f

Gjest theTitanic
Skrevet

Hvem bryr seg? 

Det er jo noe typisk norsk akkurat som souvenirene i Karl Johan..  ingen spør deg om pass om du vil kjøpe en nasjonaldrakt eller deler til denne når du ferierer i et annet land. Men her er det noen som tenker at det er en god ide. 

Dette bunadshysteriet har tatt helt av. Folk er så fanatiske at det ødelegger lysten til å eie en. Og om man eier en og vil bruke den så oppfordrer jeg til å bruke joggesko til den, bare på trass. 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...