Gå til innhold

Lage ost for salg?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har blitt skikkelig bitt av "lage selv"-basillen de siste årene, og det siste produktet ut var å lage min egen ost. Jeg har gjort det flere ganger nå, gitt bort i gave til venner og familie, og alle sier at den er kjempegod. Er rimelig stolt av og fornøyd med produktet ja. Så begynte jeg å lure da... kunne jeg tjent noen penger på denne hobbyen? Starte et lite ysteri på hobbybasis/deltid? 

 

Men da må man sikkert ha noen tillatelser fra mattilsynet? Noen som vet hvor jeg kan lære mer om kravene dersom jeg for eksempel vil produsere ost selv og selge den på facebook/finn, eller på en stand på torget?

Anonymkode: 121dd...349

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Mattilsynet er greit å starte med som bruker over skriver. 

Ellers kan du jo starte med å selge til familie/venner og evt så kan de kjøpe fra deg til andre. Ville kanskje kun tatt betalt for ingrediensene med det første inntil alt som har med mattilsynet er i boks. 

Anonymkode: c2479...db4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...