Gå til innhold

Kan kvinner også bli pornoskadet? Hvilke konsekvenser får det?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hva er din mening?

Anonymkode: ada30...98d

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Helt fint hvis de blir det.

AnonymBruker
Skrevet

Ja begge kjønn blir porno skadd. Ingen forskjell på det. Det er derfor det er så trist at porno er så lett tilgjengelig. Hvorfor ønsker makt mennesker å ødelegge ungdom ? For ekstrem porno er ikke normal sex. Det er mye trafficking i porno og porno skader sinnet til mennesker. 

109528266_1259301594406070_6458965676044760088_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=Vny7e5N4zWMAX872wn-&_nc_ht=scontent.fsvg1-1.fna&oh=056aeb92ee1f4dba2ba30dcc8e90da68&oe=5F3DA2BF

Anonymkode: 3e4af...927

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Pornoskadd i den forstand at de tror det er normalt å overskride grensene sine, ser jeg for meg. De fleste pornofilmer har et dessuten mannlig perspektiv og lite fokus på kvinnelig nytelse og hva som er godt for kvinner. Så en kvinne uten andre referanser vil kanskje slite med en følelse av unormalitet/utilstrekkelighet, for damen på filmen er jo med på alt, men selv så får man null utbytte av å gjøre de samme tingene.

Anonymkode: 35cb8...3d1

  • Liker 3
AnonymBruker
Skrevet

Det kan vi nok, noen eksempler er f.eks. :

-Overvurdere hva som er normal penisstørrelse

-Overvurdere hva som er størrelsen på normale pupper og hva som er et normalt underliv 

-Undervurdere fokus på seg selv og egen nytelse, fordi tradisjonell porno gjerne er laget for mannens nytelse

-Stønning... her trenger jeg ikke å utdype 

-Ha problemer med å sette egne grenser, fordi ting som analsex og svelging av sperm er en selvfølge i porno. Samme når det gjelder fetisjer. Man ser aldri en pornovideo med noen som sier "nei" og de blir enige om å la det være. 

-Jeg vil også tro at enkelte vil føle usikkerhet når de sammenligner hvor fort kvinnelige pornostjerner oppnår orgasme sammenlignet med seg selv og dermed tro at noe er galt 

Mye handler nok om mangel på perspektiv, virkelig erfaring og usikkerhet som allerede er tilstedeværende :) 

Anonymkode: 10310...49c

  • Liker 6
Skrevet
44 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Mye handler nok om mangel på perspektiv, virkelig erfaring og usikkerhet som allerede er tilstedeværende :) 

Mye enig i det du skriver, men jeg tror pornoskadde er forbundet med nybegynnere og personer som ikke eier omsorg for person man har det med...

Porno kan også brukes til mye positivt, men det er det negative de fleste legger vekt på🤔

AnonymBruker
Skrevet

Tente ikke på normale ting lenger, og valgte porno og onanering foran sex. Sendte han ut av huset for å få sett på porno.

Anonymkode: d9a39...654

AnonymBruker
Skrevet

Nei det er bare menn som kan bli pornoskadet, siden det bare er menn som ser på porno.

Anonymkode: cd859...e30

AnonymBruker
Skrevet
1 minutt siden, AnonymBruker skrev:

Tente ikke på normale ting lenger, og valgte porno og onanering foran sex. Sendte han ut av huset for å få sett på porno.

Anonymkode: d9a39...654

Fikk du kurert deg ved avhold, eller var det han du ikke tente på?

Anonymkode: 76032...c23

AnonymBruker
Skrevet

Nei, kvinner er jo som kjent feilfrie. Bare menn kan bli pornoskadet, da en pornoskade er en tillært preferanse som kvinner ikke godtar.

Anonymkode: a1200...685

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Om pornotitting var en test, så har ihvertfall dama bestått. Valgene og ønskene hennes er helt nedpå og kan relateres til eget sexliv og egen seksuelle erfaring. At hun liker trekanter og menn med trent kropp og stor penis når vi ser porno er jo hva hun får hjemme og hva hun selv har prøvd. At hun liker sex i natur og litt plott/historie er bare naturlig, hun er en kvinne. 

Felles er vårt fokus på nytelse, noe som sikrer seksuell balanse. Føler at hun og liker en tydelig kjønnsrolledeling i senga, mens hverdagen er mer likestilt. Hun som meg har en god jobb og god utdannelse. Negge bærer ansvar og vi som fellesskap skal ha et hjem som fungerer. 

For oss har  porno ikke dratt oss inn i abnormiteter, eller forskjøvet våre preferanser inn i ubalanse oss i mellom.

Anonymkode: 38c70...495

AnonymBruker
Skrevet

Tenker nok at det preger sexlivet til spesielt yngre jenter med at de på et vis hopper over "vanilje"-fasen, og begynner med mer avansert/fetisjert/pervers sex før det egentlig er naturlig. På den andre side tror jeg porno gjør det mye lettere for bi- og lesbiske kvinner enn før da slik porno er så vanlig.

Anonymkode: ba3cf...4f0

Gjest Paramount
Skrevet

Alle kan vel bli negativt påvirket av porno. Menn har en tendens til å overdrive. Mens mange kvinner kunne kanskje hatt godt av å se mer porno. Og porno kunne vært mer variert, i den forstand at porno var mer tilpasset kvinners interesser.

AnonymBruker
Skrevet

Har møtt jenter som ikke klarer orgasme uten å se ekstrem hardporno, så tro de kan bli pornoskadd. Ikke like vanlig, men absolutt mulig.

Anonymkode: 6aeab...1d9

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...