Gjest Odense Skrevet 7. juli 2005 #1 Skrevet 7. juli 2005 Er det normalt at det er skikkelig jæ... vondt etterpå??? Hadde en rotfylling i 10-11 tiden idag og nå gjør det fortsatt kjempe vondt Har tatt flere smertestillende, men det hjelper ikke..Når jeg tygger noe og tennene kommer sammen er det bare helt forferdelig... Huff, er kansje pinglete her, men når går det egentlig over???
liv Skrevet 7. juli 2005 #2 Skrevet 7. juli 2005 ja det er vanlig! Fikk du ikke resept på smertestillende? Fikk beskjed om å ta smertestillende i en uke jeg.
Gjest Madeline Skrevet 7. juli 2005 #3 Skrevet 7. juli 2005 Jeg hadde vondt etter at bedøvelsen gikk ut. Men det ble bedre i løpet av de nærmeste dagene. Det var ikke selve tannen som gjorde vondt men området rundt. Ikke så rart når en har gjennomgått en så røff behandling som en rotfylling tross alt er.
Gjest Odense Skrevet 7. juli 2005 #4 Skrevet 7. juli 2005 Nei fikk ikke resept, men har heldigvis pinex forte som jeg fikk ved en annen anledning, hadde en betendelse. Men jeg skal jo på en behandling til, jeg måtte gå to ganger, skal igjen om en mnd. Jeg som var så glad siden selve behandlingen ikke gjorde vondt etter bedøvelsen..Det er jo etterpå en VIRKELIG kjenner det...gruer meg allerede til neste gang..
Gjest Madeline Skrevet 7. juli 2005 #5 Skrevet 7. juli 2005 Neste gang blir ikke så ille. Du har gjort det verste nå.
Gjest Odense Skrevet 7. juli 2005 #6 Skrevet 7. juli 2005 Neste gang blir ikke så ille. Du har gjort det verste nå. åhh..håper det, hjelper alltids med litt oppmuntring..
Gjest Madeline Skrevet 7. juli 2005 #7 Skrevet 7. juli 2005 åhh..håper det, hjelper alltids med litt oppmuntring.. Jeg trengte ikke bedøvelse en gang andre gangen og det var ikke vondt i det hele tatt. Etterpå var det litt ømt i tannkjøttet rundt tannen. Det var alt. Ikke noe å grue seg til med andre ord. Du var gjennom den vonde delen i dag.
jomfru74 Skrevet 7. juli 2005 #8 Skrevet 7. juli 2005 Nei fikk ikke resept, men har heldigvis pinex forte som jeg fikk ved en annen anledning, hadde en betendelse. Men jeg skal jo på en behandling til, jeg måtte gå to ganger, skal igjen om en mnd. Jeg som var så glad siden selve behandlingen ikke gjorde vondt etter bedøvelsen..Det er jo etterpå en VIRKELIG kjenner det...gruer meg allerede til neste gang.. ikke for å skremme, men forsiktig med pinex forte til gravide... Prøv med kun paracetamol, inntil 6 tabletter i døgnet og kontakt tannlegen igjen så fort som mulig (regner med at tannlegen fikk beskjed om graviditeten)
Gjest gjest1 Skrevet 8. juli 2005 #10 Skrevet 8. juli 2005 Så leste ejg nå at du HAR tatt den, trodde du trengte å høre om folk som ikke fikk vondt Men får håpe det snart går over!
Gjest Odense Skrevet 8. juli 2005 #11 Skrevet 8. juli 2005 ikke for å skremme, men forsiktig med pinex forte til gravide... Prøv med kun paracetamol, inntil 6 tabletter i døgnet og kontakt tannlegen igjen så fort som mulig (regner med at tannlegen fikk beskjed om graviditeten) Har sjekket om jeg kunne ta pinex forte og gravide kan faktisk ta dem, sjekka i felleskatalogen og spurde en venninde av mamma som er jordmor..Det er faktisk bedre å ta pinex forte en Ibux. Jeg tok tre tabletter i går, tror ikke jeg trenger flere idag, er bare øm når jeg tar på tannen, kommer kansje til å ta en paracet.
Gjest seroxata Skrevet 12. juli 2005 #12 Skrevet 12. juli 2005 jeg hadde ikke noe vondt... men så synes jeg det er vondt på en god måte hos tannlegen og da, så...
Gjest Daniella_ Skrevet 12. juli 2005 #13 Skrevet 12. juli 2005 Jeg havnet på legevakten og fikk morfin etter en rotfylling så ja, det gjør j(¤%&# vondt etterpå.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå