Miracl3 Skrevet 6. juli 2005 #1 Skrevet 6. juli 2005 Jeg lurer på om dere følger moten? Jeg liker å følge med, men kjøper bare det som kler min figur. Og jeg liker klær som kan brukes over flere sessonger.
Gjest seroxata Skrevet 6. juli 2005 #2 Skrevet 6. juli 2005 sist jeg fulgte moten var jeg tretten år, og det var adidas og umbro moten:D:D Jeg foretrekker å mikse alt mulig, for å få en personlig stil...
Gjest Catwoman Skrevet 7. juli 2005 #3 Skrevet 7. juli 2005 Jeg kjøper aldri klær fordi det er mote, men så er det mye som er in som jeg syns er fint, og da bruker jeg det. Dessuten er det meste som selges i butikkene på mote nå, så det er ikke så lett å unngå. Hvis man ønsker noe som ikke er på mote, er det ofte vanskelig å få tak i. Det har jeg merket noen ganger.
Gjest lilletroll Skrevet 7. juli 2005 #4 Skrevet 7. juli 2005 Kommer an på hvordan moten er.. Om moten er noe jeg passer i og føler meg vel i, så ja. Om jeg ikke liker moten følger jeg den selvfølgelig ikke heller..
Gjest Cyan Skrevet 7. juli 2005 #5 Skrevet 7. juli 2005 Innimellom. Men har endel yndlingsplagg som har gått av mote for lenge siden.
Betcy Skrevet 7. juli 2005 #6 Skrevet 7. juli 2005 Jeg prøver å følge med så godt jeg kan, så lenge jeg føler meg vel i plaggene
Gjest Daniella_ Skrevet 7. juli 2005 #7 Skrevet 7. juli 2005 Kommer an på hvordan moten er.. Om moten er noe jeg passer i og føler meg vel i, så ja. Om jeg ikke liker moten følger jeg den selvfølgelig ikke heller.. :enig_animasjon:
Gjest Gjesta Skrevet 7. juli 2005 #8 Skrevet 7. juli 2005 Ja og nei, vil jeg si. Jeg har funnet ut at den bohemstilen som er in nå, ikke passer meg overhodet; jeg liker enklere klær, men gjerne litt sporty eller rocka. Så jeg holder meg stort sett innenfor den sjangeren, pluss alt mulig i jeans. Vi lever ikke i et vakuum, og kjøper det som er i butikkene, som jo for det meste er moteklær.
Gjest Melk Skrevet 7. juli 2005 #9 Skrevet 7. juli 2005 Nei. Jeg har en noe kjedelig og lite personlig stil, som slettes ikke er motepreget. Som Lilith sier; vi lever ikke i vakum, så det er klart at noe er mulignes litt preget av mote. Men så handler jeg så sjelden klær at jeg kjøper ikke ting av den grunn. Men jeg har hverken Puma sko, hoftebukser, stygge boots med dusker på, moonboots, slengbukser (når det var moderne), slippers, selvlysende klær, 80-tallsaktige klær, superspisse sko, støvletter til å stappe buksene nedi osv. Har tilogmed klær som er over 10 år gamle, jeg, som er fint brukbare i dag. Nettopp fordi de er så dølle og lite spesielle.
Gjest Milah Skrevet 7. juli 2005 #10 Skrevet 7. juli 2005 :enig_animasjon: Skriver under på denne jeg!
Gjest gjest1 Skrevet 7. juli 2005 #11 Skrevet 7. juli 2005 Om jeg ser motetøy jeg liker, kjøper jeg det, fordi jeg liker det og ikke fordi det er mote.
Gjest seroxata Skrevet 7. juli 2005 #12 Skrevet 7. juli 2005 dessuten er masse av motene forferdelige! i mine øyne, vel og merke. Gummistøvlene f.eks! jeg grøsser!
Gjest Daniella_ Skrevet 7. juli 2005 #13 Skrevet 7. juli 2005 Om jeg ser motetøy jeg liker' date=' kjøper jeg det, fordi jeg liker det og ikke fordi det er mote.[/quote'] Godt sagt. Og enig med seroxata. Gummistøvler er ikke særlig fint.
lillesky Skrevet 13. juli 2005 #14 Skrevet 13. juli 2005 Jeg blir påvirket av moten. Er jo ikke rart da, for vi får dyttet alt nytt rett opp i trynet, hele tiden (blader, reklame etc.). Jeg synes det er litt moro å følge med på moten, men jeg er ingen moteslave. Jeg kjøper ikke noe jeg ikke liker, for å si det sånn.
Gjest Gjesta Skrevet 13. juli 2005 #15 Skrevet 13. juli 2005 Nei, følger ikke moten, men liker bohemstilen, så isommer følger jeg visst trenden.
Pleier Skrevet 13. juli 2005 #16 Skrevet 13. juli 2005 Delvis. Men bare det jeg liker. Hadde vel kjøpt det om det ikke var på moten også. Har holdt meg langt unna støvler ja.
Malou Skrevet 13. juli 2005 #17 Skrevet 13. juli 2005 (endret) Ja hvis jeg liker moten så følger jeg moten, i allefall til en viss grad. Selvfølgelig liker jeg å følge med på hva som er moderne, men jeg er fortsatt ganske kritisk til hva jeg kjøper, og vil helst ha noe som kan holde mer enn en sesong og passer til resten av garderoben min. Endret 13. juli 2005 av Malou
Gjest GreenSky Skrevet 13. juli 2005 #18 Skrevet 13. juli 2005 Nei, her går det i svarte klær og nagler. Har noen få topper med litt farge da, men ellers er det meste svart.
birgitte242 Skrevet 13. juli 2005 #19 Skrevet 13. juli 2005 Ja og nei. Jeg har funnet min egen stil som fungerer uavhengig av svingende trender. Jeg liker å kle meg klassisk, feminint og tidløst, derfor har jeg plagg som er 10 år gamle og fungerer like fint idag. Men når det er sagt så er jeg en storkonsument av moteblader så jeg liker definitivt å holde meg oppdatert i motebildet. For meg så blir det vel mest tilbehør (vesker, sko) og smykker som varierer med moten.
Tusseline Skrevet 13. juli 2005 #20 Skrevet 13. juli 2005 Både og. Har ikke helt sansen for bohemstilen som herjer akkurat nå, men jeg kjøper som regel klær som kanskje kvalifiserer til hva som er in. Styrer unna det jeg ikke passer, men som kan være fint på andre og som er in. Som feks. denne bohemstilen. Egentlig er det vel jeansmoten jeg er mest inni.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå