Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Noen som har opplevd dette og har gått bra? Ble veldig bekymret når jeg så litt brun utflod på staven jeg bruker for å sette lutinus. Gravid uke 7

 takk nemlig for svar 

Anonymkode: 8c316...863

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Ingen?! 🙁

Anonymkode: 8c316...863

AnonymBruker
Skrevet

Jeg kan ikke relatere direkte til din problemstilling ettersom jeg har spottet fra og til siden positiv test (er 6+0). Tenker at litt spotting er normalt i første del av svangerskapet. Legen sa til meg at så lenge det ikke er ferskt blod og koagler kombinert med smerter, så skal en være rimelig sikker. 

Når en er gravid så har en kjørere slimhinner der nede, samt Lutinus i seg selv kan også bidra til det. Bruker du applikator? Den kan også være irriterende. Har fått vite at det ikke er anbefalt å bruke applikator når en er gravid. Dette står feks om Canesten  på felleskatalogen :" ...bør du unngå bruk avapplikator, da den kan gi irritasjon i livmorhalsen. Under graviditetforetrekkes derfor behandling med vaginaltabletter fremfor vaginalkrem, da vaginaltablettene kan føres inn med fingrene (uten bruk av applikator)".

Har spottingen din økt? 

Anonymkode: bc822...078

AnonymBruker
Skrevet
På 5.7.2020 den 13.42, AnonymBruker skrev:

Ingen?! 🙁

Anonymkode: 8c316...863

Hvordan går det ?

Anonymkode: bc822...078

AnonymBruker
Skrevet

takk for svar jenter ..

Spottingen har ikke økt nei. Flere mener det er mer hygienisk å bruke applikatoren derfor unngår jeg å bruke fingeren. 
 

 

Anonymkode: 8c316...863

Skrevet

Lutinus har ganske skarpe kanter så det er ikke uvanlig å få litt farge på utfloden av den, slimhinnene er litt skjørere og. Jeg syns det var mer hygienisk å vaske hendene skikkelig godt før innsett, framfor den applikatoren (som også var skarp i kantene) som jeg ikke visste om jeg fikk vasket godt nok. 

AnonymBruker
Skrevet
På 5.7.2020 den 13.42, AnonymBruker skrev:

Ingen?! 🙁

Anonymkode: 8c316...863

Da jeg brukte Lutinus og fikk sånn utflod, så fikk jeg mensen. 😟 Ble aldri gravid altså. 

Anonymkode: 04cde...0f2

AnonymBruker
Skrevet

Har du fått ultralyd? Hvis du tar lutinus må du ha veldig tidlig ultralyd, siden det kan "hindre" en spontanabort av et foster som ikke utvikler seg. 

Jeg brukte lutinus 3x daglig frem til uke 11. Brukte applikatoren hver gang. Den er helt trygg å bruke. Men noen kan ha slimhinner som blør lett. Aldri opplevd det selv derimot.

Anonymkode: b86c8...ea2

  • 2 uker senere...
AnonymBruker
Skrevet

Oppdatering: Takk jenter. Var på ul idag. Alt var bra. Har ikke fått mere brun utflod heller. Gyn mente også at det kan være pga såre slimhinner

Anonymkode: 8c316...863

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...