Gå til innhold

Hvor mye sov/sover deres 1-åring på dagtid?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lite spørsmål angående søvn på dagtid, her i heimen står mini opp rundt 7. Er våken i ca 2 1/2 time, sover i 2 til 2 1/2, står så opp igjen og er våken i alt fra 3 - 4 timer. Da er han trøtt igjen, og legger seg nedpå igjen rundt klokken 15. Da må vi som regel alltid vekke han, for da virker det som han kan sove enda 2 timer! Vi lar han aldri sove lengre enn 16:30, for å kunne opprettholde leggetid rundt 19. 
Er det normalt at en 13 mnd gammel sover så mye på dagtid? 
Tenker bare på snarlig overgang til barnehagen, hvordan forholder de seg til barn som sover x 2 på dagtid? 

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Vår sover meget sjeldent så lenge som 2 timer, men han sover enda x 2 per dag. Ikke etter kl 15 for å kunne legge kl 19.
Skal starte i barnehage i august, det skal kanskje din og? Det er jo enda to mnd til, og mye kan skje ila den tid. Barnehagene legger som regel tilrette i starten, men dette med søvn vil garantert justere seg etter oppstart i barnehage. Det er klart det blir vanskelig for de å få eks 8 småbarn til å skulle sove x 2 per dag.. 

Anonymkode: e5655...c53

AnonymBruker
Skrevet

Har en på 13 mnd selv, han kan sove like mye som din på dagtid. Men han er oppe tidligere om morgenen, så vi rekker faktisk to lurer på 2 timer hver. Ville ikke bekymret meg så mye for barnehagestart, mye endrer seg på de neste to månedene som AB over her sier. Og det er rart hvor raskt de små tilpasser seg barnehagens rytme, det var i hvert fall ikke noe problem for min første. 

Anonymkode: 60b75...84a

AnonymBruker
Skrevet

Vi måtte trappe ned til én dupp rundt året. Han sovna rett og slett ikke på andreduppen lenger.

Han er som regel oppe 5/5.30, sover en time fra ca 11 til 12. Av og til to timer, men det er sjelden. Så er han våken til ca 19. Selv når han våkner 4 og sover én times dupp, er han i full vigør fram til kvelden 😅

Overgangen fra to til én dupper skjedde nesten fra en dag til den andre, mye skjer som nevnt ovenfor. 

Anonymkode: 6dc55...0f2

AnonymBruker
Skrevet

Legger seg 18:00, sover til 08:00 og tar en nap på dagen som varer 3,5 timer! Heldig! 

Anonymkode: 1735f...76b

AnonymBruker
Skrevet

Har en på 16 mnd. Han sov 2 ganger fram til han var 13 mnd, og startet da med 1 lur pga oppstart i bhg og vi så at lur nr 2 ble vanskeligere å få til. Sover nå mellom 1,5 og 2,5 timer på dagtid. Har sovet 11-12 timer sammenhengende om natta siden vi startet med 1 lur. 

Anonymkode: 810b1...c2a

AnonymBruker
Skrevet

Det høres ganske normalt ut ja.

Vår er straks 13mnd, og har den siste mnd kun sovet en dupp på dagtid, men da hadde vi forsøkt å få det til et par uker hvor det var litt annenhver dag med en og to dupper. 

Nå sover hun ca 10-12 timer på natt, står som regel opp rundt kl 6/6.30, sover igjen 11/11.30-13/14.30, så 2-3timer. Legger henne rundt 19, men varierer litt fra 18.30 til 19.45 avhengig av dagsøvn og trøtthet. 

Anonymkode: dc427...5fb

AnonymBruker
Skrevet
2 timer siden, AnonymBruker skrev:

Legger seg 18:00, sover til 08:00 og tar en nap på dagen som varer 3,5 timer! Heldig! 

Anonymkode: 1735f...76b

Hva har du gjort i livet for å fortjene det der? 😂

Anonymkode: 6dc55...0f2

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...