Gjest ikke innlogget Skrevet 30. juni 2005 #1 Skrevet 30. juni 2005 Eller er det bare meg? Lever i et forhold der jeg synes han har veldig liten respekt for meg. Han jobber veldig mye, (greit nok.) og er på mye sosiale tingen ang. jobben etter arb.tid. Han kan fortelle meg at han skal dit eller dit kanskje 14 dager i forveien, og når dagen kommer har jo jeg glemt det. Er det sånn at jeg må huske, for den slags skyld skrive opp hva han gjør hele tiden? Jeg synes han kunne fortalt meg dette kanskje et par dager i forveien så jeg er liksom forberedt. Får litt bakoversveis når jeg får SMS mld kl.16 samme dag der han skriver Husk jeg skal til Oslo idag. Hva med kommunikasjon!! Misforstå meg ikke, jeg unner ham disse turene/middagene eller hva nå enn det er, men synes dette er mangel på respekt. Eller tar jeg feil? Trist som faen
Gjest Bhsiltsk Skrevet 1. juli 2005 #2 Skrevet 1. juli 2005 Altså, jeg syns litt begge deler, jeg... Du kunne kanskje spurt: "Når var det du skulle til Oslo igjen?" eller "Har du noe du skal til helgen?" Og siden du vet at han ikke prater om det, så ville du jo vært smart om du faktisk begynte å skrive det ned. Jeg gjør det når samboer har ting, selv om vi snakker om det hele tiden. For plutselig så gjør vi ikke det på et par dager (altså snakker om greia han skal på), og så glemmer jeg det, så sant greia hans ikke involverer meg på et vis. De greiene han som du er i forhold med (samboer? kjæreste? hva?) drar på, er kanskje så vanlige for ham at han ikke finner det viktig nok å prate om. Da får du "jobbe rundt det" og gjøre det du må for å klare å huske det. Du nevner dårlig kommunikasjon... Har du fortalt dette til ham? At du syns det er dårlig gjort med en sms på fredags ettermiddag? Hvis du har det, så syns jeg han du er i et forhold med kunne tatt hensyn til det. Det er ikke SÅÅÅÅ vanskelig, liksom.
Gjest scorpion i.i Skrevet 1. juli 2005 #3 Skrevet 1. juli 2005 Hei Han sier ifra 14 DAGER I FORVEIEN. Skriv det opp på en kalender eller i mobilen. Hvor vanskelig kan det være??? Jeg synes det hadde vært verre hvis partneren bare hadde gitt beskjed like før - det ville jo spolert alle planer jeg hadde lagt. Han er nok ikke problemet her
Gjest Gjesten Skrevet 1. juli 2005 #4 Skrevet 1. juli 2005 Hei Han sier ifra 14 DAGER I FORVEIEN. Skriv det opp på en kalender eller i mobilen. Hvor vanskelig kan det være??? Jeg synes det hadde vært verre hvis partneren bare hadde gitt beskjed like før - det ville jo spolert alle planer jeg hadde lagt. Han er nok ikke problemet her Det tror ikke jeg heller
Gjest Pjusk Skrevet 1. juli 2005 #5 Skrevet 1. juli 2005 Skjønner begge parter! Heng opp en kalender der dere begge skriver opp hva dere skal i ukene fremover. Du behøver ikke å skrive opp hans planer, det kan han gjøre selv.
Gjest Darcy Skrevet 2. juli 2005 #6 Skrevet 2. juli 2005 Dette bør kunne løses på en enkel og grei måte, ved at du enten spør når det var han skulle reise eller skriver dette opp. Eller, du nevner for han at det er fint om han gir deg en ekstra påminnelse et par dager i forveien. Snakk sammen, så ordner det seg nok.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå